Domovská stránka » Bea Johnson » Bea Johnson: Domácnost bez odpadu

Bea Johnson: Domácnost bez odpadu

by Radoslav Černý
0 komentářů

Bea Johnson a její příběh bezodpadové domácnosti začal v roce 2006 v jejich domě v San Francisku odkud museli všude jezdit autem. Nakoupit, do školy, do kina, prostě všude. A chyběl jim život, který vedli v Evropě předtím. A tak se přestěhovali blíže do centra, aby všude mohli chodit pěšky nebo na kole. Ale než našli jejich ideální dům, tak si na rok pronajali byt, kam se přestěhovali jen s tím nejnutnějším. Ten rok zjistili, že když žili s méně věcmi, tak najednou měli více času na to, co je baví. Najednou měli čas na pikniky, výlety, přátele, na rodinu.

Vyhodila 80% svých věcí

Když potom s manželem našli dům v centru, který se jim opravdu líbil, a který měl jen třetinovou velikost oproti původnímu domu, tak vyndali věci ze skladiště a zjistili, že 80% věcí ani za celou dobu nepostrádali. Tak se těch věcí začali postupně zbavovat.

bea johnson

A začali se vzdělávat v ekologických otázkách. Četli různé knihy, sledovali dokumenty. Dokument Home je opravdu rozplakal. Začali si pokládat otázky, jakou budoucnost zanechávají svým dětem. V tu chvíli dostali motivaci věci měnit. Níže se můžete podívat na dokument v české verzi nebo v lepší kvalitě slovensky.

Dokument Home v české verzi

Bea Johnson a její kniha Domácnost bez odpadu

Její manžel dal výpověď a začal pracovat na sebe a Bea zůstala v domácnosti. Logicky proto museli začít řešit snížení svých výdajů. Snížení spotřeby energie, vody a potom se zaměřila na jejich odpad. Snažila se najít možnosti, jak omezit odpad celé rodiny. Byla opravdu motivovaná a našla mnoho způsobů, jak odpad omezit.

bea johnson

Bea Johnson ve své domácnosti zkoušela mnoho věcí, které by nezatěžovaly planetu dalšími odpady. Začala nakupovat v second-handu, vyrábět vlastní čistící prostředky, nakupovat ekologicky. Na základě dlouholetých zkušeností ze své vlastní domácnosti napsala knihu s názvem Domácnost bez odpadu.

bea johnson

Bea Johnson nyní žije v Kalifornii se svým manželem a 2 dětmi. Na její českou přednášku se můžete podívat zde.

0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář