Domovská stránka » Bez obalu » Bez obalu Brno: Jak na zero waste v moravské metropoli?
bez obalu brno

Bez obalu Brno: Jak na zero waste v moravské metropoli?

by Radek
0 komentářů

Jak nakupovat bez obalu v Brně? Pokud vás zaujal životní styl, který minimalizuje vaše dopady na životní prostředí, tak jste určitě už někdy slyšeli o zero waste. Jde o snahu snížit produkci odpadu na minimum. Můžete začít i vy ve vaší vlastní domácnosti a tou nejlepší cestou je začít nakupovat v obchodech, které nabízejí své zboží bez obalu. Vždyť nejlepší obal je ten, který nikdy nevznikne, není to tak?

Zodpovědné nakupování

Když nakupujete, přemýšlejte, co a proč to vlastně potřebujete. Často totiž dospějete k tomu, že se ani nejedná o nezbytně nutnou věc. A pokud si odpustíte nákup zbytečností, uděláte z pohledu zero waste to nejlepší možné. Jako bonus si usnadníte život, nebude se vám totiž hromadit doma spousta zbytečností. A když už jde o věci nutné potřeby, zaměřte se na jejich opětovnou použitelnost nebo možnosti recyklace.

Bez obalu Brno: Nabídka obchodů

A kde v Brně můžeme nakoupit tak, abychom žili zodpovědněji bez zbytečného odpadu? Podívejme se blíže na některé z následujících možností:

První široký bezobalový sortiment se v Brně objevil v roce 2017, nabídl jej Bezobalový obchod. Má samoobslužné zásobníky, kde se obsloužíte sami, ale u něčeho je potřeba počkat si na obsluhu prodejny. Velký výběr potravin je samozřejmostí. Luštěniny, obiloviny, mouky, oleje, čaje, kávy atd. Naleznete zde také pečivo a doplňkově veganské pochoutky.

Dalším obchodem je Nasyp si, který funguje teprve od července 2018. Nenabízejí pouze potraviny, ale také drogistické zboží. Prodejnu vlastní Terez, která tady má pro vás spoustu zero waste pomocníků. Obchod je mladý a nabídka se rozšiřuje postupně.

Pro cukr a rýži si můžete dojít do obchodu Haná, který to má i v názvu. Nabízí ale také různé hotové směsi či ořechy. V Brně je také mnoho dalších obchodů, které mají bezobalový koutek, tedy alespoň část sortimentu je bezobalová. Patří mezi ně třeba Brána ke zdraví.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář