Domovská stránka » Bez obalu » Bez obalu: Přínosy životního stylu bez obalu

Bez obalu: Přínosy životního stylu bez obalu

by Radek
0 komentářů

Přínosy životního stylu bez obalu se u mě projevily v několika oblastech. Začal jsem o tom všem přemýšlet díky knize Domácnost bez odpadu. Autorka Bea Johnson mluví ve své knize minimálně o přínosech v oblasti zdraví, času a peněz. Zkusil jsem se na tyto přínosy podívat ve své domácnosti.

Přínosy životního stylu bez obalu: Zdravotní přínos

Sám jsem začal a pitím vody z láhve ze skla. I dřív jsem během dne vypil asi 2 litry vody, ale vše z plastových láhví. Ne že bych si kupoval na každý den vodu v PETce, ale dopouštěl jsem si ji z vodovodu. Problémem pití z plastu je mimo jiné i to, že se do vody mohou uvolňovat různé chemické látky, které mají vliv na zdraví a na chuť vody.

Taky jsem začal používat kompost. Od té doby mi nezapáchá klasický odpadkový koš. A navíc si kompostování velice užívám. Mám nové hnojivo pro kytky doma a můžu tekutinou z odpadu čistit odpady v kuchyni a koupelně.

Přínosy životního stylu bez obalu

Přínosy životního stylu bez obalu: Finanční přínos

Přínos v podobě peněz se u mě na začátku projevil hlavně v tom, že jsem přestal kupovat igelitové tašky v supermarketu a pořídil si místo toho mou oblíbenou tašku z Českého Západu se slonem. Začal jsem taky nakupovat v obchodech bez obalů, takže používám zavařovačky a neplatím za obaly navíc. Bea Johnson ve své knížce a přednáškách uvádí, že šetří až 15% na tom, že kupuje výrobky bez obalů.

Přínosy životního stylu bez obalu

Přínosy životního stylu bez obalu: Časový přínos

Ušetřený čas se u mě projevuje třeba v tom, že jsem dříve chodil se smetím i 2x týdně. Dnes je to cca 1 měsíčně a to s mnohem menším množstvím. Už před delší dobou jsou výrazně zredukoval svůj šatník. Dřív jsem nevěděl, co si mám vzít na sebe, protože jsem měl ve skříni 70% věcí, které jsem vůbec nepoužíval a říkal si, že je jednou použiju. No, ale nestalo se:) Když jsem si to uvědomil, tak jsem prostě nepoužívané věci dal na charitu.

Přínosy životního stylu bez obalu

Největší přínos tohoho životního stylu

Cítím se o moc lépe. Mám pocit, že jsem konečně začal něco dělat pro planetu. Moje chování není dokonalé a asi nikdy nebude, omezil jsem ale plýtvání a zbytečné nákupy. Taky mám více času a díky tomu můžu třeba psát tento blog. Mám díky nové životnímu přístupu lepší život. Zkusíte to taky?

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář