Domovská stránka » Bez obalu » Dárky bez obalu: Vánoce i jiné svátky bez obalu

Dárky bez obalu: Vánoce i jiné svátky bez obalu

by Radek
0 komentářů

Přiznám se, že uvažovat o vánocích a svátcích, kde se nepoužívají obaly, by mě před pár měsíci ani nenapadlo. Dárky bez obalu jsem si prostě neuměl představit. Na tento způsob uvažování mě přivedla kniha Domácnost bez odpadu a naprosto mi otevřela oči. Autorka knihy, Bea Johson, mluví o tom, jak se na svátky a dárky dívat naprosto jinak.

Vánoční dárky bez obalu

Když si v hlavě vybavuju Vánoce, tak vidím kupu dárků a taky hlavně kupu balicího papíru, který se po rozbalení dárků vždy vyhazuje. Tak to až do teď bývalo, jsem rád, že se na to ale teď už dívám jinak. Není přece nutné všechno balit do balicího papíru. Stačí věc vložit třeba do sváteční obálky, sváteční krabice a tu pak použít ještě mnohokrát.

Stačí používat krabice, které se použijí třeba 100x

Velikonoce

Tady Bea mluví o zajímavé myšlence, která je spojená s obdobím, které Velikonocím předchází. A tím je 40-denní půst:) Nemusíte na to jít zrovna takto extrémně. Spíš bych se na to díval jako na období, kde můžete začít experimentovat a změnit něco ve svém životě. Bea Johnson mluví např. o změně stravování, ze kterého máme třeba strach v průběhu roku nebo třeba můžete začít nakupovat jinak, bezobalově např. Výhoda tady je, že si teto období omezíte na 40 dní. Budete mít jasně omezenou dobu, kdy si změnu vyzkoušíte.

Darování peněz

Pro mě byly vždycky super dárky takové, které jsem si mohl sám koupit. Prostě jsem na ně dostal peníze a pak si je vybral sám. Nebo jsem si peníze jednoduše uložil.

S penězi se dají i další zajímavé věci. Můžete z nich třeba stvořit něco zajímavého. Inspirujte si videem níže.

Dárky bez obalu a zážitky

V dnešní době hojnosti má téměř každá rodina auto, počítač, každý má mobil. Sám mám pocit, že už všechno mám a proto rád dostávám místo fyzických dárků zážitky. Může to být víkendový pobyt, pozvánka na večeři, na sushi, projížďka ve sportovním autě. Rád cestuju, takže tohle jsou pro mě nejlepší dárky. A jak to máte vy?

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář