Domovská stránka » Bez obalu » Nakupujeme bez obalu v Praze. Jak na tom je hlavní město?

Nakupujeme bez obalu v Praze. Jak na tom je hlavní město?

by Radek
0 komentářů

Produkovat co nejméně odpadu, to je styl bez obalu, nebo-li zero waste, který již dlouhodobě razí Bea Johnson ve své knize Domácnost bez odpadu. Zkuste se i vy chovat odpovědněji a nakupovat s rozmyslem. Nakupovat to, co opravdu potřebujete a nekupovat zbytečnosti. Nakupovat to, co se dá opětovně použít nebo recyklovat či dát do bioodpadu. V dnešním článku zabrousíme do tématu, kde se dá nakupovat bez obalu v Praze.

Omezujeme plýtvání přírodními zdroji a nakupujeme zodpovědně

Myslíte si, že není možné žít v České republice z ekologického pohledu odpovědněji, protože byste u nás nic nenakoupili? Tak to se mýlíte. V Praze, ale nejen zde, najdete řadu obchodů, které dnes nabízejí sortiment bez obalu. Pomůže vám to tak na vaší cestě omezit spotřebu zbytečných obalů a přiblížit se myšlence zero waste. Mezi ty nejznámější pražské obchody patří:

Dnes můžete díky mapě na Reduca najít více jak 100 míst, kde se v Praze dá nakupovat bez obalu. Jde to krásně vidět na obrázku níže.

bez obalu v praze

Více o možnostech „zero waste“ nákupů v Praze

První zmíněná prodejna je zde vlastně už od začátku, kdy se zero waste dostalo do Česka jako nový trend v odpovědném nakupování. Vznikla za pomoci neziskové organizace a v současnosti provozuje již dvě pobočky a chystá se třetí. Obchod najdete na ulicích Bělehradská a Hradčanská, nová prodejna se otevírá v ulici Radhošťská. V prodejně v Hradčanské ulici je školící centrum, kde se pořádají také workshopy, samozřejmě na téma zero waste.

Prodejna NEBALENO zase má vedle sebe dvě pobočky v ulici Jaromírova, kde jedna prodává zejména kosmetiku a drogerii a druhá pak nově potraviny. Za obchody stojí mladý pár Alex a Jana. Obchod nabízí nejen dražší BIO výrobky, ale také zboží v běžné kvalitě za obvyklé ceny, může tak oslovit větší potenciální okruh zájemců o zero waste nakupování.

Nakonec je zde prodejna NEOBALENO, kterou mají na svědomí manželé Jan a Šárka. Ti se nemohou rozhodnout, zda bezobalový obchod založili kvůli snaze přehodnotit současný život a nakládání s odpady, nebo proto, že Honza nezvládal svou jedinou domácí povinnost – vynášet koš. Zajděte se k nim ale určitě podívat, nabízejí s úsměvem jak drogerii, tak potraviny.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář