Domovská stránka » Black Insomnia Coffee » [RECENZE] Black Insomnia Coffee: Moje EXTRA SILNÁ zkušenost

[RECENZE] Black Insomnia Coffee: Moje EXTRA SILNÁ zkušenost

by Radek
0 komentářů

Black Insomnia Coffee jsem objednal ze zvědavosti, protože mám moc rád kávu.

Na webu píšou, že se jedná o nejsilnější kávu na světě!

Opravdu? Rozhodl jsem se to vyzkoušet…

Obvykle po objednání věci hned nerozbaluju a nezkouším, ale na tuhle kávu jsem byl vážně zvědavý. Dorazil mi dárkový set, který se skládá ze zrnkové kávy, mleté kávy a stylového hrnku. Jsem fanouškem zrnkové kávy, ale říkal jsem si, že vyzkouším obě možnosti.

black insomnia coffee
Úvodní dárkový balíček od Black Insomnia Coffee

Hned z kraje musím říct, že obaly jsou zpracované fakt hezky. Líbí se mi materiály i design. Za to fakt palec nahoru!

Síla kávy

Insomnia coffee má být trochu silnější, přesněji řečeno nejsilnější káva na světě. Znázornění síly této kávy je dobře ukázané na obrázku níže.

black insomnia coffee

Takže jsem se kávu rozhodl namlít v mém oblíbeném mlýnku Porlex. Přidal jsem nezbytné máslo a MCT olej, aby vzniklo bulletproof coffee a začal jsem s testováním chuti a síly. A moje první reakce byla: “Wow, cítím tu výraznou chuť i přes máslo a MCT olej. Nezvyklé!” A pak jsem si uvědomil, že i když jsem viděl ten obrázek výše, tak jsem namlel stejné množství zrnek jako obvykle…

black insomnia coffee
Kávu melu v mém oblíbeném mlýnku Porlex Tall

Asi ta káva bude trochu silnější:) Což se projevilo později, kdy mě z kávy pálila žáha. Další várku jsem už udělal o dost menší, pil jsem současně stejné množství vody a vše bylo v pořádku. Takže buďte připraveni a nepodceňte to:)

Já piju kávu mezi sedmou a devátou ráno, protože mám vyzkoušeno, že pozdější pití mi dělá problémy s kvalitou spánku. A speciálně tuhle káva bych odpoledne rozhodně nedoporučoval pít. Tedy pokud chcete usnout. Pokud potřebujete zůstat v noci čilí, tak s chutí do toho:)

Caffeine Informer – skvělý zdroj informací

Kvalita kávy je potvrzena nezávislými testy na caffeineinformer.com. Tuhle stránku jsem předtím neznal a proto jsem si ji otevřel a začal ji trochu prozkoumávat.

Schválně jsem se díval, co je možné na tom webu o kávě najít. Našel jsem kalkulátor bezpečného množství kofeinu za den. Zadal jsem svou váhu a vyšlo mi, že v pohodě můžu pít 493mg kofeinu za den.

black insomnia coffee

Poté jsem dal vyhledat Insomnia coffee a výsledek je tento:

black insomnia coffee

Znamená to, že mi stačí méně než polovina namleté kávy a budu na stejných hodnotách kofeinu, jako jsem byl zvyklý. Z těch výsledků vyplývá jednoduchá věc a tou je, že je Insomnia je brutálně silná. Black Insomnia obsahuje zhruba o 100% – 200% více kofeinu než běžná káva.

Obaly jsou zpracované fakt kvalitně

Black Insomnia Coffee a její chuť

Co se chutí týče, tak oceňuji její oříškové aroma, které jde opravdu v kávě cítit.

Káva je připravovaná kávovými experty v Německu v Bambergu, kde se zpracováním kávy zabývají už od roku 1932. Jejich vědomosti a pečlivě vybraná směs vysoce kvalitní Arabiky a Robusty ji udělaly takovou, jakou má být. Pražení dle staro-italské tradice, pomalu a poctivě po malých porcích v bubnové peci dodává jemné ale zároveň výrazné aroma.

Jedním z důvodů proč je káva tak silná je ten, že 80% složení je z kávy Robusta. Ta dosahuje až 3x vyššího množství kofeinu než klasická Arabika.

Mletá Black Insomnia Coffee

Jak už jsem zmínil na začátku, objednal jsem v dárkovém setu i mletou kávu. Vyzkoušel jsem ji druhý den a chutná taky moc dobře. Já jen prostě preferuji kávu zrnkovou a v další objednávce objednám jen ji a mletou si podruhé objednávat nebudu.

Kávu připravuji ve french pressu

Black Insomnia Coffee určitě není pro každého

Tato káva není není pro každého a na webu Black Insomnie k tomu takto i přistupují. Říkají, že museli udělat rozhodnutí, protože jejich první originální várky obsahovaly ještě vetší množství kofeinu. Pak si ale uvědomili, že by mohlo být nezodpovědné je poskytnout v takové podobě a tak ubrali k bezpečnější hladině kofeinu.

Výsledek kombinace kávy, másla a MCT oleje => Bulletproof coffee

Kolik kávy a jak ji připravit?

Vše závisí na tom, jaký druh přípravy kávy preferujete a jak moc silnou máte rádi. Z webu Black Insomnie jsem se dočetl, že pokud to vezmeme z hlediska 1 espressa, na které doporučují 7g Black Insomnie, tak je odpověď kolem 64 šálků.

A jak kávu připravit? Vzhledem k tomu, že je mletá nahrubo, tak ideální pomocníci pro její filtrovanou podobu budou French Press, AeroPress, Mokka konvička nebo překapávače. Sám používám french press a nemůžu si jej vynachválit.

Pokud si ale děláte klasického turka, nebo si kávu připravujete v pákovém kávovaru, tak je potřeba si kávu namlít více najemno, abyste dosáhli toho správného kofeinového zážitku.

Moje bulletproof káva z Black Insomnia Coffee

Black Insomnia Coffee – zhodnocení

Káva mě příjemně překvapila. Nejprve tedy svou silou, ale když jsem upravil její podávané množství, tak bylo vše v pořádku. Má skvělou chuť, nespotřebujete jí tolik a díky tomu se na začátku vyšší cena nepromítne do zvýšených nákladů na 1 šálek kávy. Objednám si ji znovu a současně ji doporučuji k vyzkoušení i vám.

Líbilo se mi
  • přehlednost a jednoduchost eshopu
  • rychlost a bezproblémovost dodání
  • skvělá komunikace
  • kvalitní a silná káva
  • doprava zdarma u objednávek nad 1.500 Kč
Nelíbilo se mi
  • vyšší cena

Black Insomnia Coffee – hodnocení zákazníků

Black Insomnia Coffee

Nejčastěji kladené otázky

O kolik je Black Insomnia silnější než běžná káva?

Black Insomnia obsahuje zhruba o 100% – 200% více kofeinu než běžná káva.

Je vysoké množství kofeinu v Black Insomnii na úkor její chuti?

Vůbec ne, “chuťovou daň” za energii na celý den, nebo noc, nezaplatíš žádnou, Black Insomnia, tvořena pečlivě vybranou směsí Arabiky a Robusty,  díky oříškovému aroma, karamelové sladkosti a dozněním po hořké čokoládě přímo rozezpívá Tvé chuťové pohárky.

Kolik hrnků kávy udělám z 1 balení Black Insomnie?

To závisí na tom, jaký druh přípravy kávy preferuješ a jak moc silnou ji máš rád. Pokud to vezmeme z hlediska 1 espressa, na které doporučujeme 7g Black Insomnie, tak je odpověď kolem 64 šálků.

Pro jaký druh přípravy je mletá Black Insomnia vhodná?

Díky tomu, že je mletá nahrubo, tak ideální pomocníci pro její filtrovanou podobu budou French Press, AeroPress, Mokka konvička, překapávače ad.. Pokud si děláš klasického turka, nebo si kávu připravuješ v pákovém kávovaru, tak je potřeba si kávu namlít více najemno, abys dosáhl toho správného kofeinového zážitku.

Maximálně kolik šálků Black Insomnie bych měl vypít v průběhu dne?

Je to opět hodně individuální, záleží na Tvé toleranci kofeinu a po kolika šálcích kávy se cítíš dobře. Obecně však platí, že by denní dávka kofeinu neměla překročit 400 mg. Dvojité espresso, či střední hrnek Black Insomnie, obsahuje kolem 300 mg kofeinu.

Jak moc je Black Insomnia kalorická?

Ani trochu. Black Insomnia Ti poskytne maximální množství energie a přitom Tě to nebude stát ani 1, slovy jednu, kalorii. Pokud si do ní tedy nepřidáš cukr, mléko nebo jiná dochucovadla, která nejsou díky skvělé chuti potřeba.

Proč je mi po Black Insomnii tak dobře?

Důvodů je více. Tím hlavním je výborná chuť s vysokým obsahem kofeinu, jenž Ti v těle uvolní dopamin –  přezdívaný i jako jeden z “hormonů štěstí”, následovaný přívalem energie a jasnosti, tolik potřebných pro podání TOP výkonu a získávání všech těch zážitků ze světa kolem nás, které přichází v té nejlepší kombinaci jen v hrnku Black Insomnie.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Black Insomnia Coffee
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Black Insomnia Coffee
0 komentářů
0

Zanechte komentář