Domovská stránka » Ekologická domácnost » Buďte „eko“ i na cestách. Ekologický hrnek si zamilujete

Buďte „eko“ i na cestách. Ekologický hrnek si zamilujete

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Vezměte si s sebou limonádu na cesty nikoliv v plastu, ale stylově a ekologicky. Nebo si nechejte udělat kávu ve vaší oblíbené kavárně do svého vlastního cestovního kelímku. Mnohde na něj také dostanete slevu, protože prodejce nemusí použít svůj obal. Ten je zpravidla dnes stále jednorázový, a tak s vlastním kelímkem nejen ušetříte, ale ještě uděláte něco pro životní prostředí. Ekologický hrnek je zkrátka dobrá volba:)

Ekologický hrnek – ekologický a stylový zároveň

Můžete jej mít všude s sebou. Je ekologický a k tomu
ještě krásný a stylový. Co víc si může vaše zelené srdce přát? Můžete mu říkat
hrnek nebo kelímek, v zásadě je to jedno. Je však vyroben
z ekologických a čistě přírodních materiálů:

  • Bambusu
  • Kukuřice
  • Pryskyřice

ekologický hrnek

Tyto výrobky se nabízejí zpravidla v mnoha krásných provedeních. Můžete si tak sami vybrat svůj osobitý design. Navíc tímto krásným hrnečkem sdělujete všem okolo svůj postoj k jednorázovým plastovým kelímkům. Těm už naštěstí pomalu zvoní hrana, a to díky směrnici Evropské unie, která do roku 2030 zakáže všechny jednorázové plastové výrobky.

Váš vlastní ekologický kelímek je také rozhodně lepším řešením než jednorázové bio plasty, na které začali právě v důsledku chystaných změn legislativy mnozí provozovatelé restaurací a fastfoodů přecházet. Bio plasty jsou sice rozložitelné, ale musejí se opakovaně vyrábět z cenných přírodních zdrojů a zkrátka cokoliv jednorázového je určitá zátěž. A přiznejme si, nikdy nebudou tak krásné, jako váš cestovní hrnek.

Výhody ekologického hrnku či kelímku

Ekologický hrnek není jen designovka, krásný módní doplněk a prezentace vašeho ekologického smýšlení, ale je také praktický. Může totiž klidně do myčky. Udržuje teplotu vašeho nápoje, takže vám zůstane déle teplý nebo vychlazený. Nemá vliv na chuť nápoje a nemusíte se tak bát vzniku různých pachutí. Výrobci jej nabízejí v různých velikostech, každý si tak vybere, co mu padne do ruky.

Velký sortiment hrnků a další stovky ekologických prostředků naleznete na mém oblíbeném eshopu Econea. Sám tam pravidelně nakupuji a nedám na něj dopustit. Mají také skvělý blog, kde nalezete spoustu tipů, jak na ekologickou domácnost.

ekologický hrnek

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář