Domovská stránka » Intimní hygiena pro ženy » Chcete si vybrat menstruační kalíšek?

Chcete si vybrat menstruační kalíšek?

od Nataša
Publikováno: Aktualizováno

Rozhodli jste se, že vyzkoušíte menstruační kalíšek?

To je dobře, zkusit se má všechno, nicméně víte, který vybrat podle čeho se orientovat. Je to podobné jako u tamponu.

Podívejte se, jak vybrat menstruační kalíšek, tak aby vám vyhovoval, a vy jste neměla tendence ho po prvním dnu vyhodit.

menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek

Možná jste se s tímto pojmem už setkali. Vtip je v tom, že začal vznikat už v 19. Století, ale až v posledních letech se těší docela velké oblibě. Anebo naopak. Jsou ženy, které by ho nevyměnili za nic na světě a pak je druhý pól, ženy které ho zatracují. Podívejte se na výhody a nevýhody jeho používání, abyste si mohli udělat obrázek a případně ho třeba vyzkoušet.

Výhody kalíšku

Ženy se bohužel musejí vyrovnat s tím, že každý měsíc čelí bolestem a nepříjemnému krvavému několikadennímu krvavému výtoku. Mezi ženami se najdou šťastlivci, které menstruace potrápí třeba 3-5 dní, některé ženy, ale ji můžou mít třeba 10 dní. Menstruační kalíšek má několik výhod:

  • Je ekologický
  • Stačí vám jeden na několik let
  • Ekonomická nenáročnost

To, že je kalíšek ekologický, může být pro někoho také důležité. Nemusíte každý měsíc vyhazovat do odpadu několik vložek. Za svůj život jich vyprodukujete veliké množství a jejich rozložení trvá několik set let. Jsou totiž vyrobené především z plastu. Menstruační kalíšek značně pomůže nezatěžovat tolik naši planetu. Je vyroben z lékařského silikonu, dá se snadno opláchnout a použít znovu. Používá se stejně jako tampon. Jeho výhodou je také vliv na zdraví ženy.

Nevýhody kalíšku

 Jako každá věc, i kalíšek se neobejde bez negativ, které ale nemusí pociťovat všechny ženy. Ze začátku tak může být problém se zaváděním a vyndáváním. Nicméně je to jen přechodné. Postupem času se to naučíte. Další nevýhodou je samotná manipulace se znečištěným kalíšek. Někomu to může vadit. Není příliš vhodné pro ženy s nitroděložním tělískem a to proto, že při zavedení vznikne podtlak, který může při vyndávání na tělísko zapůsobit. Zjednodušeně řečeno, někomu může tahle novinka vyhovovat někomu ne. Vyzkoušejte ho a uvidíte sami. Možná si ho oblíbíte a už nebudete používat nic jiného.

Dvě velikosti menstruačního kalíšku

Na trhu najdete dvě velikosti menstruační kalíšku, menší a větší. V podstatě je to jednoduché. Ta menší velikost, je pro ty ženy, které ještě nedosáhli věku 28 let, a neporodily dítě, nebo dítě bylo přivedeno na svět císařským řezem. Druhý typ kalíšku, ten větší je určen pro ženy, které:

  • Jsou starší 28 let
  • Nebo nejsou starší 28 let, ale již prodělaly vaginální porod
menstruační kalíšek

Takže je to jednoduché. Řídit se také můžete podle toho, jaké používáte tampony. V případě, že si kupujete mini nebo normální velikost, zvolte kalíšek menší. V případě, že tampony máte velikosti normál nebo super, zvolte větší variantu.

V případě, že i přesto váháte, kupte si větší, a když vám velikostně nebude vyhovovat, můžete si pořídit menší a ten větší si schovat na pozdější dobu.

Jak menstruační kalíšek používat?

Jak kalíšek používat?

Menstruační kalíšek a jeho tvrdost

Menstruační kalíšek se také vybírá podle tvrdosti, která je na výrobku uvedena. Čím menší číslo, tím je kalíšek měkčí a vyhovuje zejména ženám, které jsou citlivější. Naopak tvrdší kalíšek je vhodný na sport a jiné pohybové aktivity, jelikož pěvně drží svůj pevný tvar.

Už jste rozmysleli, který by byl ten pravý pro vás? Pokud ano, již můžete vyrazit do obchodu a těšit na to, že vám tenhle produkt přinese jen samé výhody.

Menstruační kalíšek prospěje nejen vašemu tělu, ale také je, díky dlouhodobému používání, šetrný k přírodě. Názory gynekologů se na tento „ vynález“ liší, avšak je důležité tento produkt vyzkoušet, abyste věděli, zda bude vyhovovat právě vám. V nabídce najdete také výhodné sady obou kalíšků, můžete tak vyzkoušet oba dva.

Moje vlastní zkušenost s menstruačními kalíšky

Otestovala jsem tři menstruační kalíšky a musím říct, že se mi zdály v pohodě všechny tři. Ale nejvíce mi stejně seděl kalíšek LadyCup. To pro vás nemusí nic znamenat, každá žena je originál. Pro srovnání velikostí a materiálů těchto tří kalíšků se mrkněte i na článek na blogu Econey, kde je vše krásně v jedné tabulce. Jsem ráda, že jsem menstruační kalíšek začala používat a vám to mohu doporučit také. Vyzkoušejte to:)

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu
Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Menstruační kalíšek
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Menstruační kalíšek

Podobné články

Zanechte komentář