Domovská stránka » Intimní hygiena pro ženy » Používáme ekologické hygienické potřeby v roce 2020

Používáme ekologické hygienické potřeby v roce 2020

od Nataša
Publikováno: Aktualizováno

Naše planeta je nadměrně zatěžována. Přesně tuto větu můžeme slýchávat poměrně často. A jde především o plastové výrobky, které mají dlouhou dobu rozložitelnosti, následně si můžeme prohlížet obrázky, na kterých vidíme oceány znečištěné igelitovými pytlíky a podobně. Podívejte se, jaké alternativy existují k dámským hygienickým potřebám. I lze najdeme kompromisy ve výrobcích, které nebudou produkovat plasty. Možným řešením jsou ekologické hygienické potřeby.

Tampon, vložka, kalíšek. Co preferujete vy?

S menstruací se setká každá žena a také každá žena v průměru použije za svůj život 10 000 dámských vložek nebo tampónů. Je to opravdu vysoké číslo. Stejně jako jednorázové dětské plenky se rozkládají až 400 let. Pojďme společně vysoké číslo snížit tím, že budeme používat takové potřeby, které nebudou tolik zatěžovat naši planetu. V podstatě si můžete vybrat z několika výrobků:

Menstruační kalíšek se v poslední době těší velké oblibě, nijak ženu neomezuje a používá se podobně jako klasický tampon. Přírodní tampony jsou vyrobeny z mořské houby, tudíž v nich nenajdete žádnou umělou hmotu. Látkové pratelné vložky jsou také variantou, stejně jako látkové pleny u dětí. Vhodné jsou zejména po porodu. Ekologické jednorázové vložky jsou kompromisem, pokud nechcete používat nic z výše zmíněného. Nezatěžují planetu, jelikož se snadno rozloží a stejně jako u klasických vložek si můžete vybrat z několika typů.

Ekologické dámské vložky

Ekologické hygienické potřeby: Zbavme se plastů

I tak malý čin, jako to, že si nekoupíte plastovou tašku, pomůže. Nechceme přeci, aby naše děti měly ještě více zdevastovanou planetu, než máme my teď. Zkuste se zamyslet nad tím, kde ve svém životě můžete vyměnit plastové výrobky za jiný materiál. Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Jistě najdete něco, co se může nahradit. Jednorázové vložky jsou jen začátek a malá část.

Ekologické hygienické potřeby a Menstruační kalíšky

Na svém blogu jsem testovala 3 menstruační kalíšky. Pprotože jsem se nemohla rozhodnout, jaký kalíšek si mám pro sebe zvolit, tak jsem si objednala rovnou tři různé od více výrobců. Jedná se tedy o tento LadyCup, dále o Gaia Cup a nakonec o kalíšek Yuuki. Musím říct, že každý z nich má něco do sebe.

Pro srovnání velikostí a materiálů těchto tří kalíšků se mrkněte i na článek na blogu Econey, kde je vše krásně v jedné tabulce.

ekologické hygienické potřeby
Menstruační kalíšek LadyCup

Jak menstruační kalíšek používat?

Jak kalíšek používat?

Menstruační kalhotky Snuggs

V poslední době stále více používám i menstruační kalhotky, o kterých jsem psala na tomto místě. Jsem s nimi extrémně spokojená.

Rozhovor se zakladatelkou Snuggs

V poslední době stále více používám i menstruační kalhotky, o kterých jsem psala na tomto místě.

Co můžete dělat pro ochranu planety vy?

Dlouho mě trápilo, jak přispívám ke znečištění planety, až jsem se jednoho dne rozhodl s tím něco udělat. Můžete si o tom přečíst zde. Zde nabízím seznam prvních krůčků, které může udělat každý:

  1. Stáhněte si můj ebook s prvními kroky, jak na ekologickou domácnost
  2. Začněte v supermarketech nakupovat s látkovou taškou
  3. Pečivo, ovoce a zeleninu nedávejte do igelitových sáčků, ale do eko sáčků
  4. Na vodu používejte eko skleněnou láhev
  5. Kupte si knihu Domácnost bez odpadu

Podobné články

Zanechte komentář