Domovská stránka » Countrylife » [RECENZE] Countrylife: Zkušenost – Fazole Mungo

[RECENZE] Countrylife: Zkušenost – Fazole Mungo

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Fazole mungo jsem si koupil jako součást mé první objednávky u eshopu Countrylife.

Chtěl jsem je nakličovat a jíst pak klíčky jako přílohu k hlavnímu jídlu.

Koupil jsem si proto i nakličovací misku a pustil se do toho. A bylo to jednodušší než jsem si myslel:)

Proč vůbec nakličovat semínka? Téměř všechna semínka by se měla nakličovat, protože na svém povrchu mají blokátory enzymů. Ty chrání semínko do té doby než se nastanou vhodné podmínky, aby mohlo klíčit. Takže namočením semínka se k těmto enzymům dostaneme. Získáme tak již zmíněné enzymy, vitamíny a další cenné látky.

Krok 1 – Fazole mungo nasypat do misky

fazole mungo
Hlavně jich nasypat jen pár

Fazole jsem nasypal do misky a lehce je propláchl vlažnou vodou. Doporučuji nasypat radši menší množství. V začátcích jsem sypal fazolí hodně a jak začaly klíčit, tak zabíraly celý prostor misky a ani jsem je nemohl sníst:) Takže raději opravdu méně.

Krok 2 – Jednou denně proplachovat vlažnou vodou

fazole mungo
Už za den začnou klíčit

Jedenkrát denně, když si chystám snídani, tak fazole propláchnu vlažnou vodou a sleduji jak přes noc vyrostly. Rostou opravdu rychle:) Když jsem fazole nevyplachoval každý den, tak se také daly jíst, ale miska opravdu nevoněla hezky. Proto jsem si z toho udělal ranní zvyk a nikdy nezapomínám fazole ráno propláchnout:)

Krok 3 – Po 2 dnech můžete fazole mungo konzumovat 🙂

fazole mungo
Většinou mívám 2 až 3 vrstvy

Po 2 dnech se již fazole dají konzumovat. V nakličovací sadě mám 2 misky, abych měl na každý den určité množství klíčků. Pak mohou dorůstat průběžně a já mám neustálý přísun klíčků nových:)

Tyto fazole mám opravdu rád. Dělání klíčků je s nimi opravdu jednoduché.

Dejte mi vědět, jak vám klíčky chutnají:)

Slevový kupón pro nákup na Country Life

Slevový kód "ECOBLOG" na slevu 10%.

Je použitelný pro každého uživatele jen jednou.

O společnosti Country Life

country life

V současné době už existuje na trhu velké množství produktů, které nabízejí biokvalitu. Jsou to produkty, u kterých se nepoužívá chemie ani na ošetřování ani při jejich výrobě. A právě organické produkty by nás měly zajímat, pokud to se zdravým životním stylem myslíme vážně. Současná široká nabídka tohoto typu výrobků, je tady právě i z důvodu rostoucího zájmu veřejnosti. Jednou ze společností, která se na toto zboží zaměřuje, je Country Life. Ta nabízí svým zákazníkům nejen produkty ekologického zemědělství, ale zaměřuje se také na osvětovou a vzdělávací činnost.

To vše nás může inspirovat ke zdravějšímu životu. Ostatně na samotném webu společnosti najdeme nejen možnost si tyto produkty zakoupit, ale také recepty, které nám pomohou ke zdravému stravování.

Ekologické centrum, biopekárna, ekofarma

Od roku 2003 má společnost u Berouna ekologické centrum se stejnojmenným názvem Country Life. Je to také sídlo firmy s vzorkovou prodejnou. Součástí je biopekárna, ekofarma a balírna. Samotná ekofarma pěstuje obilí zeleninu a ovoce. Tyto produkty ekologického zemědělství jsou samozřejmě všechny v biokvalitě. Pokud jde o biopekárnu, tak zde se peče slané i sladké pečivo, které je rozváženo jak do vlastních prodejen, tak do restaurací, které firma rovněž vlastní.

Jaký sortiment na Country Life najdu?

V e-shopu najdete obiloviny, ořechy, semínka, oleje, luštěniny nebo ekologickou drogerii a přírodní kosmetiku. Jednoduše najdete vše na tomto odkaze.

Jaké jsou TOP produkty Country Life?

Mezi nejprodávanější produkty patří biopotraviny, přírodní kosmetika a ekologická drogerie. Vše najdete zde.

Jaká je historie Country Life

Country Life byl založen v roce 1991. První prodejnou byl obchod v Melantrichově 15, na této adrese sídlí dodnes. V roce 2019 zavedl Country Life moderní bezobalový prodej MIWA.

Kde má Country Life prodejny?

Prodejen je již celkem 10 a najdete je na tomto odkaze. Nakupovat ale můžete pohodlně online zde.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Countrylife: Fazole mungo
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Fazole mungo

Podobné články

Zanechte komentář