Domovská stránka » Countrylife » [RECENZE] Countrylife: Zkušenost – Chia semínka

[RECENZE] Countrylife: Zkušenost – Chia semínka

od Radek
Publikováno: Aktualizováno

Chia semínka jsem objednal jako součást mé první objednávky z Countrylife.

Jedná se o semínka šalvěje hispánské a mají úžasnou schopnost na sebe vázat tekutinu.

Jedli je už dávní Máyové i Aztékové. Ti s nimi údajně i platili.

Chia semínka a moje zkušenost

Pokud semínka smícháme s vodou, tak nám vznikne chia gel, který pak můžeme použít např. při přípravě pudinku, koktejlů, kaší nebo marmelád. Já je používám při přípravě snídaní, kdy je kombinuji s ovesnou kaší, ořechy a ovocem.

chia semínka
Chia semínka od Countrylife

Pro vytvoření chia gelu používám většinou rýžové mléko, ale jde použít i normální voda. Semínka mají tu vlastnost, že během 20 minut pojmou tekutinu 10x větší než je jejich objem.

chia semínka
Chia gel

Jakmile je gel hotov, tak je možné jej přidat už k připravené ovesné kaši. Tentokrát jsem si připravil nakrájený banán s malinami a kešu oříšky. A lahodná snídaně byla hotová:)

chia semínka
Chia jako součást snídaně

Chia semínka mají vysoký obsah vápníku, draslíku, železa, zinku, hořčíku, bóru, fosforu. Obsahují také velké množství vitamínů, např. A, B, C, D, E, K. Železa mají chia semínka 3× více než špenát. Obsah vápníku mají 5× vyšší než pasterizované mléko.

chia semínka
Kompletní snídaně s chia, ovocem a ořechy

Chia se dají použít i při pečení chleba, sušenek, muffinů. Mají lehce oříškovou chuť. Níže se můžete podívat na video o tom, jak připravit jahodový chia pudink.

https://www.youtube.com/watch?v=IBzNy_mxLJg
Video o výrobě chia jahodového pudinku

Chia semínka – zhodnocení

Semínka jsou již delší dobu nedílnou součástí mé kuchyně. Oceňuji na nich to, jak skvěle dokáží vázat vodu a díky tomu hydratují tělo. Mají taky protizánětlivé účinky díky obsaženým antioxidantům.

Slevový kupón pro nákup na Country Life

Slevový kód "ECOBLOG" na slevu 10%.

Je použitelný pro každého uživatele jen jednou.

O společnosti Country Life

country life

V současné době už existuje na trhu velké množství produktů, které nabízejí biokvalitu. Jsou to produkty, u kterých se nepoužívá chemie ani na ošetřování ani při jejich výrobě. A právě organické produkty by nás měly zajímat, pokud to se zdravým životním stylem myslíme vážně. Současná široká nabídka tohoto typu výrobků, je tady právě i z důvodu rostoucího zájmu veřejnosti. Jednou ze společností, která se na toto zboží zaměřuje, je Country Life. Ta nabízí svým zákazníkům nejen produkty ekologického zemědělství, ale zaměřuje se také na osvětovou a vzdělávací činnost.

To vše nás může inspirovat ke zdravějšímu životu. Ostatně na samotném webu společnosti najdeme nejen možnost si tyto produkty zakoupit, ale také recepty, které nám pomohou ke zdravému stravování.

Ekologické centrum, biopekárna, ekofarma

Od roku 2003 má společnost u Berouna ekologické centrum se stejnojmenným názvem Country Life. Je to také sídlo firmy s vzorkovou prodejnou. Součástí je biopekárna, ekofarma a balírna. Samotná ekofarma pěstuje obilí zeleninu a ovoce. Tyto produkty ekologického zemědělství jsou samozřejmě všechny v biokvalitě. Pokud jde o biopekárnu, tak zde se peče slané i sladké pečivo, které je rozváženo jak do vlastních prodejen, tak do restaurací, které firma rovněž vlastní.

Jaký sortiment na Country Life najdu?

V e-shopu najdete obiloviny, ořechy, semínka, oleje, luštěniny nebo ekologickou drogerii a přírodní kosmetiku. Jednoduše najdete vše na tomto odkaze.

Jaké jsou TOP produkty Country Life?

Mezi nejprodávanější produkty patří biopotraviny, přírodní kosmetika a ekologická drogerie. Vše najdete zde.

Jaká je historie Country Life

Country Life byl založen v roce 1991. První prodejnou byl obchod v Melantrichově 15, na této adrese sídlí dodnes. V roce 2019 zavedl Country Life moderní bezobalový prodej MIWA.

Kde má Country Life prodejny?

Prodejen je již celkem 10 a najdete je na tomto odkaze. Nakupovat ale můžete pohodlně online zde.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Countrylife: Chia semínka
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Chia semínka

Podobné články

Zanechte komentář