Domovská stránka » Countrylife » Countrylife: Fazole mungo a jejich nakličování – recenze
Countrylife: Fazole mungo a jejich nakličování – recenze

Countrylife: Fazole mungo a jejich nakličování – recenze

by Radoslav Černý
0 komentářů

Fazole mungo jsem si koupil jako součást mé první objednávky u eshopu Countrylife. Chtěl jsem je nakličovat a jíst pak klíčky jako přílohu k hlavnímu jídlu. Koupil jsem si proto i nakličovací misku a pustil se do toho. A bylo to jednodušší než jsem si myslel:)

Proč vůbec nakličovat semínka? Téměř všechna semínka by se měla nakličovat, protože na svém povrchu mají blokátory enzymů. Ty chrání semínko do té doby než se nastanou vhodné podmínky, aby mohlo klíčit. Takže namočením semínka se k těmto enzymům dostaneme. Získáme tak již zmíněné enzymy, vitamíny a další cenné látky.

Krok 1 – Fazole mungo nasypat do misky

fazole mungo

Fazole jsem nasypal do misky a lehce je propláchnul vlažnou vodou. Doporučuji nasypat radši menší množství. V začátcích jsem sypal fazolí hodně a jak začaly klíčit, tak zabíraly celý prostor misky a ani jsem je nemohl sníst:) Takže raději opravdu méně.

Krok 2 – Jednou denně proplachovat vlažnou vodou

fazole mungo

Jedenkrát denně, když si chystám snídani, tak fazole propláchnu vlažnou vodou a sleduji jak přes noc vyrostly. Rostou opravdu rychle:) Když jsem fazole nevyplachoval každý den, tak se také daly jíst, ale miska opravdu nevoněla hezky. Proto jsem si z toho udělal ranní zvyk a nikdy nezapomínám fazole ráno propláchnout:)

Krok 3 – Po 2 dnech můžete fazole mungo konzumovat 🙂

fazole mungo

Po 2 dnech se již fazole dají konzumovat. V nakličovací sadě mám 2 misky, abych měl na každý den určité množství klíčků. Pak mohou dorůstat průběžně a já mám neustálý přísun klíčků nových:)

Tyto fazole mám opravdu rád. Dělání klíčků je s nimi opravdu jednoduché.

Dejte mi vědět, jak vám klíčky chutnají:)

O společnosti Countrylife

Společnost Countrylife vznikla v roce 1991 a v tomto roce vznikknul i velkoobchod i první prodejna. V současné době má obchody nejen v České republice ale i na Slovensku.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Countrylife: Fazole mungo
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář