Domovská stránka » Countrylife » Countrylife recenze: Chia semínka [recenze]

Countrylife recenze: Chia semínka [recenze]

by Radek
0 komentářů

Chia semínka jsem objednal jako součást mé první objednávky z Countrylife. Jedná se o semínka šalvěje hispánské a mají úžasnou schopnost na sebe vázat tekutinu. Jedli je už dávní Máyové i Aztékové. Ti s nimi údajně i platili.

x

x

Chia semínka a moje zkušenost

Pokud semínka smícháme s vodou, tak nám vznikne chia gel, který pak můžeme použít např. při přípravě pudinku, koktejlů, kaší nebo marmelád. Já je používám při přípravě snídaní, kdy je kombinuji s ovesnou kaší, ořechy a ovocem.

chia semínka
Chia semínka od Countrylife

Pro vytvoření chia gelu používám většinou rýžové mléko, ale jde použít i normální voda. Semínka mají tu vlastnost, že během 20 minut pojmou tekutinu 10x větší než je jejich objem.

chia semínka
Chia gel

Jakmile je gel hotov, tak je možné jej přidat už k připravené ovesné kaši. Tentokrát jsem si připravil nakrájený banán s malinami a kešu oříšky. A lahodná snídaně byla hotová:)

chia semínka
Chia jako součást snídaně

Chia semínka mají vysoký obsah vápníku, draslíku, železa, zinku, hořčíku, bóru, fosforu. Obsahují také velké množství vitamínů, např. A, B, C, D, E, K. Železa mají chia semínka 3× více než špenát. Obsah vápníku mají 5× vyšší než pasterizované mléko.

chia semínka
Kompletní snídaně s chia, ovocem a ořechy

Chia se dají použít i při pečení chleba, sušenek, muffinů. Mají lehce oříškovou chuť. Níže se můžete podívat na video o tom, jak připravit jahodový chia pudink.

Video o výrobě chia jahodového pudinku

Chia semínka – zhodnocení

Semínka jsou již delší dobu nedílnou součástí mé kuchyně. Oceňuji na nich to, jak skvěle dokáží vázat vodu a díky tomu hydratují tělo. Mají taky protizánětlivé účinky díky obsaženým antioxidantům.

Líbilo se mi
  • protizánětlivé účinky
  • hydratují tělo
  • přináší pocit sytosti
Nelíbilo se mi
  • vše v pořádku

x

O společnosti Countrylife

V současné době už existuje na trhu velké množství produktů, které nabízejí biokvalitu. Jsou to produkty, u kterých se nepoužívá chemie ani na ošetřování ani při jejich výrobě. A právě organické produkty by nás měly zajímat, pokud to se zdravým životním stylem myslíme vážně. Současná široká nabídka tohoto typu výrobků, je tady právě i z důvodu rostoucího zájmu veřejnosti. Jednou ze společností, která se na toto zboží zaměřuje, je Country Life. Ta nabízí svým zákazníkům nejen produkty ekologického zemědělství, ale zaměřuje se také na osvětovou a vzdělávací činnost.

country life

To vše nás může inspirovat ke zdravějšímu životu. Ostatně na samotném webu společnosti najdeme nejen možnost si tyto produkty zakoupit, ale také recepty, které nám pomohou ke zdravému stravování.

Od roku 2003 má společnost u Berouna ekologické centrum se stejnojmenným názvem Country Life. Je to také sídlo firmy s vzorkovou prodejnou. Součástí je biopekárna, ekofarma a balírna. Samotná ekofarma pěstuje obilí zeleninu a ovoce. Tyto produkty ekologického zemědělství jsou samozřejmě všechny v biokvalitě. Pokud jde o biopekárnu, tak zde se peče slané i sladké pečivo, které je rozváženo jak do vlastních prodejen, tak do restaurací, které firma rovněž vlastní.

x

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Countrylife: Chia semínka
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
0 komentářů
0

Podobné články

Zanechte komentář