Domovská stránka » Econea: Adéla Nováková produkty

Econea: Adéla Nováková produkty

by Radek

Adéla Nováková dostala nápad otevřeně napsat knihu o rizicích hormonální antikoncepce. Napsala ji v době, kdy sama přemýšlela, zda je pro ni antikoncepce to pravé a jaký má vliv na její tělo. A začala se aktivně zajímat o to, jaké možnosti ochrany v dnešní době žena vůbec má.

Jméno Adéla Nováková není ve světě žen nijak neznámé. Je to právě ona, která se začala poměrně aktivně zabývat tématem antikoncepce. Tedy konkrétně hormonální antikoncepce, která je dnes řadou žen hojně užívaná. Mnoho z nich si však dost často neuvědomuje, jaký vliv může mít na jejich tělo. Adéla Nováková se rozhodla tomuto tématu aktivně věnovat. Je považována nejenom za jednu z těch žen, které má k tématu skutečně co říci, ale hlavně je známá jako autorka knihy, která se tímto tématem přímo zabývá. A to zajímavou formou.

Adéla Nováková jako běžná žena

Než došlo k napsání knihy, uplynul nějaký čas. Na samotném začátku však byla Adéla Nováková v pozici ženy, jako každé jiné. Rozhodovala se nad antikoncepcí a nevěděla, jaká je pro ní ta pravá. Pochopitelně přemýšlela nad tím, zda by to měla nebo neměla být hormonální antikoncepce. A jak se nakonec rozhodla? Zjistila, že jde o možnost sice velmi praktickou a funkční, ale na druhou stranu o možnost poměrně rizikovou. Po náročném zjišťování faktů si uvědomila, že její znalosti daleko přesahují znalosti běžných žen a je třeba jim je postupně předávat.

Žena, která dokáže poradit

Ve světě hormonální antikoncepce je Adéla Nováková považována za ženu, která dokáže poradit a která dokáže nabídnout zcela nový pohled na formu antikoncepce, která je dnes tak hojně využívána. Na základě všech zjištěných informací mohla vzniknout kniha nesoucí název „Život bez hormonální antikoncepce“, jejíž je Adéla Nováková hlavní autorkou. Spolupracovala však s celou řadou dalších lidí. A hlavně s celou řadou žen, které měly s hormonální antikoncepcí vlastní zkušenosti. Kniha je plná nejenom faktických informací, ale také různých příběhů, zážitků a dalších věci. Adéla Nováková je proto ženou, kterou by měla znát každá mladá dívka, která chce s antikoncepcí začít, tak i jakákoliv žena, která nad touto formou začíná uvažovat bez ohledu na svůj věk.

Adéla Nováková Vám nyní dává možnost začíst se do výsledků jejího několikaměsíčního výzkumu v podobě tištěné knihy.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal číst a používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)