Domovská stránka » Econea: Aromka produkty

Econea: Aromka produkty

od Radek

Vyhledáváte a podporujete české firmy? Jednou z nich je také společnost Aromka. Název byl zvolen proto, aby jasně naznačoval hlavní obor činnosti této značky. Tím je výroba aromatických svíček. V tu chvíli je jasné, že název nebyl zvolen bez rozmyslu, ale že má svůj velký význam. Aromka navíc není žádným nováčkem na trhu. Právě naopak. K založení firmy došlu už v roce 1989. V té době se sice ještě zaměřovala na výrobu svíček bez jakéhokoliv důrazu na použití přírodních materiálů, ale to se záhy změnilo.

Aromka nabízí svíčky z přírodních materiálů

V současné době, stejně jako posledních zhruba 15 let je Aromka značkou, která se zaměřuje na výrobu svíček výhradně jenom z přírodních materiálů. To znamená, že společnost používá na výrobu svých svíček například řepkový, nebo i sójový vosk. Mezi přírodní vosky se řadí i ten palmový, který však vzhledem k mnoha důvodům nemusí být pro každého přijatelný. I ten se však řadí do segmentu výhradně přírodních látek.

Unikátní ruční výroba

Není to jenom použití přírodních materiálů, které dělají ze značky Aromka unikátního producenta vonných svíček. Dalším zajímavým faktem je to, že je každý produkovaná svíčka vyrobena bez použití průmyslových strojů, jako je tomu ve velkých výrobnách. Aromka klade důraz především na ruční výrobu. Díky tomu jsou dodržovány nejenom tradiční postupy, ale říci můžeme také to, že každá vyrobená svíčka je svým způsobem i originál. I to je na značce velmi ceněný a zajímavý fakt.

Bohatá nabídka je samozřejmostí

Pokud vás svíčky Aromka zajímají, máte možnost vybírat z poměrně širokého sortimentu. A to nejenom s ohledem na to, jakou bude mít vybraná svíčka vůni, ale i s ohledem na to, v čem bude umístěna. Může se jednat o sklo, či designovou plechovku. A kdo nemá rád vonné svíčky, nemusí zoufat. Na trhu jsou k dispozici i ty bez vůně.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)