Domovská stránka » Econea: Bambu produkty

Econea: Bambu produkty

by Radek

Evokuje ve vás značka Bambu to, že je při výrobě použitý bambus? Pokud ano, máte pravdu. Právě proto byl zvolen tento název, aby bylo každému hned po vyslovení zcela jasné, s jakými produkty má tu čest a čím konktrétně jsou charakteristické. Pod značkou Bambu se skrývá řada výrobků z bambusu, které jsou použitelné především v oblasti stravování. A to jak při přípravě jídla, tak i při jeho konzumaci.

Unikátní příběh majitelů Bambu

Společnost Bambu byla založena dvojicí Jeff Delkin and Rachel Speth. Ta sice pochází z Portlandu v Oregonu, ale pro možnost realizovat se v této oblasti se oba dva přestěhovali do Číny. Do země, která i když je kritizována v oblasti lidských práv, je místem kde je dostatek suroviny právě v podobě bambusu. Ten díky tomu nemusí být zasílán na druhý konec světa, ale výroba může být realizována právě v místě, kde je tato hlavní surovina dostupná.

Bambu a spolupráce s místními lidmi

Unikátem značky Bambu je nejenom to, že své produkty vyrábí z bambusu poblíž míst, kde je dostupný. Nelze zapomínat ani na spolupráci s místními lidmi. Jak se samotnými pěstiteli a zpracovateli bambusového dřeva, tak i s tkalci, stejně jako s ženami, které se následně podílejí na výrobě. Tím nejenom podporují místní obyvatele kterým dávají práci s dobrým finančním ohodnocením, ale mají velký vliv i na rozvoj konkrétních oblastí. S tím následně souvisí i důraz na ochranu přírody a samozřejmě i na dlouhodobě udržitelný rozvoj.

Rozsáhlé portfolio produktů

Bambu aktuálně nabízí celou řadu produktů, vyráběných výhradně z bambusu. Často bez použití jakýchkoliv jiných látek a příměsí. Mezi nejznámější patří produkty jako jsou prkénka a vařečky, ale i různé lžičky či brčka. Vše doplňuje i sortiment dekorativních věcí do domácnosti, třeba ve formě svícnu. Vše s jistotou, že každý vyrobený produkt obsahuje výhradně certifikovaný BIO bambus, který není nijak škodlivý pro lidský organismus.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)