Domovská stránka » Econea: Bio-D produkty

Econea: Bio-D produkty

od Radek

Značka Bio-D za svým názvem přímo skrývá to, na jaké produkty se soustředí. Pokud se máme podívat na hlavní segment, je to BIO drogerie. Produkty, se kterými se můžete dostat do kontaktu v podstatě denně, pokud vám záleží na čistotě nejenom vašeho domu nebo bytu, ale i na čistotě vašeho oblečení, nebo dokonce na čistotě vás samotných.

Společnost Bio-D vznikla jako malá rodinná firma ve Velké Británii. A i když její produkty slaví úspěchy po celém světě, koncept firmy se nezměnil. Stále je zde kladen důraz na tradici, rodinné vazby a snahu dodávat na trh kvalitní produkty.

U Bio-D jsou základem jenom kvalitní suroviny

Bio-D jde doslova proti proudu. Zatímco u řady ostatních značek jsou produkty plné chemie, tato rodinná firma se snaží o naprostý opak. Nejenom, že ve svých produktech nestrpí žádné nebezpečné látky, ale pokud je to reálné, tak využívá výhradně jenom přírodní produkty. K tomu klade důraz také na využívání obnovitelných zdrojů. Samozřejmostí je také balení produktů do recyklovaného materiálu, aby byla při výrobě i distribuci co nejméně poškozována příroda.

Samozřejmostí je také to, že jednotlivé produkty nejsou, nebyly a nikdy nebudou testovány na zvířatech. Díky důrazu na využití výhradně rostlinných složek se není nutné obávat ani částečných živočišných surovin. Produkty od Bio-D tak udělají radost jak všem milovníkům zvířat, tak samozřejmě také veganům.

Široká škála produktů Bio-D s prestižní certifikací

Výrobky Bio-D (název značky pochází ze zkrácení anglického „biodegradable“ neboli „biologicky rozložitelný“) mají řadu certifikací, což jenom potvrzuje jejich unikátnost a také zajímavou filozofii firmy. Mezi nejznámější patří certifikace The Vegan Society, stejně jako certifikace Allergy UK, certifikát HHPS, Cruelty Free, nebo normy ISO 14001. To vše jenom potvrzuje výjimečnost této firmy. A že je její portfolio bohaté, o tom se můžete sami přesvědčit. Je dobrou volbou pro každého, kdo hledá ekologický přípravek na mytí nádobí, nebo na úklid. Nechybí ani ekologické prací prášky, stejně jako ekologická mýdla.

Napsal jsem několik recenzí na několik Bio-D produktů na svém blogu. Naposledy na prací gel a na aviváž s levandulovou vůní. S jejich výrobky jsem velmi spokojen, speciálně s aviváží, protože prádlo příjemně voní. Není to nic agresivního, jako když jsem si v minulosti kupoval prací prostředky ze supermarketu.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)