Domovská stránka » Econea: Biomat produkty

Econea: Biomat produkty

od Radek

Biomat vznikl u našich západních sousedů, konkrétně potom v Německu. Důvodem vzniku byla snaha naučit nejenom místní obyvatele třídit. A těm, co už to umí, nabídla firma možnost používat její unikátní nádoby určené na odpad. Nejsou to však obyčejné odpadkové koše, se kterými společnost Biomat přichází. Všechny nádoby určené na třídění odpadu nabídnou řadu pozitivních vlastností i něco navíc.

Biomat nejenom pro klasický odpad

Značka Biomat je dobrou volbou pro toho, kdo chce své třídění odpadu posunout na další level. V portfoliu jsou dostupné různé druhy nádob, určených právě k selekci jednotlivých druhů odpadu. Nejenom, že máte možnost třídit plastové, papírové, kovové, skleněné a další materiály. Firma Biomat je dobrou volbou i v případě, kdy chcete selektovat takzvaný bioodpad. Tedy věci živého původu. Jak proto, že je chcete následně hodit do specializovaných kontejnerů, tak proto, že můžete dále využít proces kompostování a tak z vašeho odpadu vytvořit něco užitečného.

Koše, i všechny další doplňky

Nejsou to jenom klasické koše. Jsou to třeba i doplňky ve formě sáčků. Pro třídění odpadu a správné nakládání je Biomat jedničkou. A není nutné se obávat, že by snad společnost zatěžovala planetu dalšími zbytečnými plasty. To rozhodně ne. Všechny její produkty jsou vyrobené výhradně z materiálů, kterými je buď bioplast, nebo se jedná o materiály recyklované a tak jsou opět použity. Potvrzuje to také filozofie firmy, označená jako Cradle-to-cradle. Ta je spojena se standardy, kterými má být vždy ideálně stoprocentní využitelnost všeho.

Bohatý výběr možností Biomat

Jak bylo zmíněno, nabídka produktů značky Biomat je opravdu bohatá. Základem jsou různé nádoby na odpad v různých designech, ale samozřejmě i velikostech s ohledem na to, v jaké domácnosti nebo na jakém místě mají být použity. Nezapomíná se ale i na sáčky z bioplastů určené jak do samotných odpadkových košů, tak i sáčků přímo na bio odpad, které se bez problémů rozloží na kompostu.

Bioodpad tvoří v Česku až 40 % celkového odpadu domácností. Můžete-li, kompostujte – na trhu je dnes velké množství domácích, zahradních i komunitních komposterů. Humus vznikající kompostováním je neocenitelný organický materiál, který si vaše domácí i zahradní rostliny zamilují. 🙂

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)