Domovská stránka » Econea: Black+Blum produkty

Econea: Black+Blum produkty

by Radek

Praktická domácnost nemusí být nudná. Přesně tohoto hesla se drží také značka Black+Blum, který se zabývá produkcí doplňků do domácnosti, které ale nejsou jenom ozdobou, ale mají i svůj praktický význam. Značka vznikla v Londýně a anglický trh rozhodně není tím jediným, na který se specializuje. A to již od roku 1998, kdy byla tato firma založena. V názvu se skrývají jména obou zakladatelů, kterými jsou Dan Black a Martin Blum. Ti se setkali na Northumbria University a vzhledem ke společným zájmům a také cílům se rozhodli pro založení značky, která bude vyrábět unikátní produkty.

Design, který oceňují prestižní poroty

Mnoho lidí vnímá praktické věci v domácnosti jako něco, co je potřeba a obvykle to nijak nevyniká. Značka Black+Blum však jasně ukazuje, že tomu tak nemusí vždy být. Produkty firmy oceňují nejenom samotní zákazníci, pro které se stávají skvělými designovými doplňky do jejich domovů. Že je design opravdu velmi povedený, to mnohdy potvrzuje také odborná porota na celé řadě soutěží, kterých se Black+Blum nejenom účastní, ale pravidelně z nich odvážejí také různá ocenění. Mezi nejznámější a také hlavní úspěchy patří ceny ze soutěží jako IDEA, OXO Peugeot Design Award, Grand Design Award, nebo třeba Hidden Art. Už to je potvrzení toho, že design produktů rozhodně není ani obyčejný, ani nijak nudný. Naopak.

Nejenom vzhled, ale také praktičnost

Produkty Black+Blum můžete každodenně využívat v běžném životě. Kromě toho umí nabídnout i něco navíc. Řada z nich využívá i technologii založenou na látce Binchotan, což je aktivní uhlí, které je vyráběno v Japonsku. A to třradičními metodami a postupy. Díky tomu dokáže navázat jak různé škodlivé látky typu chloru a mnohé další. Stejně tak zajistí dodání minerálů. Právě využití tohoto unikátního způsobu filtrace ukazuje, že zakladatelům jde nejenom o vzhled a využití, ale i o zdraví těch, kteří jejich výrobky v podstatě každodenně používají.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)