Domovská stránka » Econea: CEL Šumperk

Econea: CEL Šumperk

by Radek

Elektronika není spojena jenom s velkými světovými značkami. Ty sice na trhu dominují, ale často mohou mít i řady negativ, jako je například kvalita použitých materiálů, která se podepisuje i na kvalita samotných produktů. I to je důvod, proč je dobré vsadit na menší výrobce. A když jde o firmy lokální, je to jedině dobře. Jednou z těchto společností je i firma C. E. L. Šumperk. Jak už napovídá sám název, sídlí v Šumperku. Jejím oborem činnosti je nejenom dovoz kvalitní elektroniky, ale také její výroba. Nikoliv však v podobě klasického spotřebního zboží, ale v podobě věcí, které jsou v našich domácnostech opravdu praktické.

Firma C. E. L. Šumperk stojí za zařízením Termík

Produktem, díky kterému vešla firma ve známost, je takzvaný Termík. Někomu sice může daný název přijít infantilní, ale žerty stranou. Jde o unikátní zařízení na bázi nehlučných ventilátorů, které se umísťují pod klasické radiátory. Tento systém přídavných ventilátorů dokáže efektivně upravit proudění vzduchu. Většina lidí ví, že radiátory pokud jde o směr sálání tepla nejsou ideální volbou. A právě tento fakt se společnost C. E. L. Šumperk snaží řešit. A díky Termíku jí to jde velmi dobře.

Pro všechny, kteří chtějí větší komfort i úspory

Unikátní Termík firmy C. E. L. Šumperk je volbou pro každého, kdo chce zvýšit komfort v době topné sezony. Unikátní automaticky spínané a v podstatě nehlučné ventilátory dokážou upravit směr proudění vzduchu tak, že se lépe dostává do místnosti. Díky tomu lze klasickou místnost ohřát až 5x rychleji, než s klasicky fungujícím radiátorem. To přináší mnohem lepší komfort v interiéru, ale i nemalé úspory.

Díky směřování tepla na ta správná místa není nutné až tak intenzivně vytápět a tím lze zajímavě snížit náklady spojené s topnou sezonou. Termík je k dispozici jak pro litinová topení nebo plechové radiátory, tak i pro přímotopy, na které se firma C. E. L. Šumperk také začala specializovat.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)