Domovská stránka » Econea: Casa Organica (Tierra Verde) produkty

Econea: Casa Organica (Tierra Verde) produkty

od Radek

Znáte společnost Tierra Verde? I když název může lehce klamat, tak se jedná o tuzemskou společnost, která na našem trhu založila několik různých značek, pod kterými prodává své produkty. Je to proto, aby mohlo dojít k lepšímu rozdělení a tedy i lepší orientaci na trhu. Jednou z takových značek je i Casa Organica. Už název ukazuje, že půjde o značku spjatou s přírodou. Ostatně tak je to zvykem i u ostatních obchodních značek, které má Tierra Verde pod sebou. A čím je charakteristická právě Casa Organica? Protukty, které oceníte vždy, když jdete například na nákup, když likvidujete odpad, nebo když myjete nádobí. I když se může zdát, že spolu dané věci nesouvisí, opak je pravdou.

Co nabízí značka Casa Organica?

Tato značka je jasně zaměřena na produkty, které využíváme především v domácnosti. Nejsou tak spojeny přímo s naší osobní potřebou, jako je tomu u jiných značek pod Tierra Verde, ale jde o věci, které využíváte právě ve chvíli, kdy se o svou domácnost staráte. Hlavním sortimentem jsou různé tašky, které využijete jak při běžných, tak i specifických nákupech. Můžete pořídit jak tašky různých velikostí i střihů, které vám budou při každém nákupu vyhovovat.

Tím však portfolio značky Casa Organica rozhodně nekončí. Zajímat se o tuto značku je vhodné i ve chvíli, kdy se zajímáte o likvidaci odpadu. V nabídce má například i kompostovatelné sáčky na bioodpad s vaší kuchyně. Dále však nabízí i kuchyňské žínky pro pohodlné mytí nádobí, nebo filtry na kávu, které využijete při přípravě vašeho oblíbeného nápoje.

Důraz výhradně na přírodní materiály

V době plastových tašek a jednorázových pomůcek je značka Casa Organica jakýmsi majákem pro toho, kdo chce svůj život v souvislosti s ochranou přírody změnit. Že jde o správnou cestu dokládá i fakt, že většina produktů je vyrobena ze stoprocentní obnovitelné bio bavlny. Materiálu, který má přírodě opravdu blízko.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)