Domovská stránka » Econea: Catz&Dogz (Tierra Verde) produkty

Econea: Catz&Dogz (Tierra Verde) produkty

by Radek

Tuzemská společnost Tierra Verde je výjimečná tím, že vytvořila několik jednotlivých značek, aby mohla lépe odlišit své produkty podle toho, k čemu jsou určeny a jakou mají charakteristiku. Vzniklo tak několik značek a jednou z takových je i ta, která nese název Catz&Dogz. Kdo alespoň lehce ovládá angličtinu, ten již ví, že se v názvu skrývá slovo kočka a pes. Právě to je dvojice zvířat, na kterou jsou produkty této obchodní značky vytvoření firmou Tierra Verde zaměřeny.

Vše pro odpovědné chovatele domácích zvířat

Psi i kočky jsou velmi oblíbenými domácími mazlíčky. S tím souvisí také nutnost pravidelné péče nejenom o ně. I zde je třeba myslet na určitou odpovědnost jak k nim, tak i k přírodě. I proto značka Catz&Dogz vznikla. V jejím portfoliu jsou produkty, které jsou určené hlavně na eliminaci různých parazitů a hmyzu, stejně jako zde najdete produkty, které souvisí s čistotou domácích mazlíčků a jejich pelíšků. Na rozdíl od řady jiných produktů si ty od Catz&Dogz zakládají na jedinečném přírodním složení, bez chemie nebezpečné jak pro zvířata, tak i pro lidi.

Unikátní složení zaujme každého

Produkty Catz&Dogz, popřípadě i Yellow&Blue zaujmou hlavně svým složením, které je primárně zcela bez jakékoliv nebezpečné a škodlivé chemie. Tím výčet pozitiv nekončí, jelikož zapomínat nelze také na to, že v daných produktech nenajdete ani syntetické látky, ani jakékoliv stopové množství ropy, stejně jako zde nenajdete různá barviva, nebo snad palmový olej. A jelikož jsou výrobky Catz&Dogz určené primárně pro zvířata, je také jasné, že na nich nebyly testovány. I to věc, kterou se může značka chlubit.

Unikátní přístup k produkci

Nejenom složení, ale i přístup samotné firmy z ní dělá něco unikátního. Produkty vesměs pomáhají vyrábět osoby znevýhodněné na trhu práce. Výroba probíhá také výhradně v České republice. Unikátní je samozřejmě i důraz na co nejmenší možné zatížení přírody jak při výrobním, tak i distribučním procesu.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)