Domovská stránka » Econea: Cereus produkty

Econea: Cereus produkty

od Radek

Kdo o značce Cereus již slyšel, ten může potvrdit, že přináší opravdu něco velmi zajímavého. Kdo ještě ne, tomu ji představíme. Cereus je jednou z těch firem, které se specializují pouze jedním směrem. V tomto konkrétním případě se jedná o segment potravinářství, konkrétně potom o nabídku soli. Nikoliv však obyčejné a nikoliv té, která je určena na vaření.

Unikátní himalájská sůl

Cereus je značkou, která na trh dodává unikátní himalájskou sůl té nejvyšší kvality. Ta se získává v oblasti Pandžáb, která se nachází v Pákistánu. Právě tato oblast je nejenom jednou z nejznámějších, ale jedná se také o oblast, ve které je sůl nejkvalitnější. Samozřejmostí je také její maximální možná čistota, ale i to, že jde o sůl stoprocentně přírodní, bez jakýchkoliv chemických nebo jiných příměsí.

Tradiční postup získávání

Unikátní je na dané soli i to, že je stále získávána tradičním způsobem. Než ji značka Cereus dostane na náš trh, dojde k jejímu vytěžení, a to výhradně bez použití techniky, s využitím ruční práce. Následně je také ručně omyta a přebrána, aby mohla být vysušena. K tomu jsou používány výhradně jenom sluneční paprsky a podnebí specifické pro tuto oblast. Je jasné, že důraz na tradiční postupy získání se pozitivně podepisuje i na kvalitě samotné soli a produktů, které z ní jsou firmou Cereus vyráběny.

Sůl s mnohostranným využitím

Zatímco řada konkurenčních značek na trh dodává himalájskou sůl určenou do jídla, tak značka Cereus jde tak trochu jiným směrem. její sůl není určená na vaření, ale je určená primárně do koupele. To je základem produktů. Unikátní je doplnění kvalitní soli i různými kořeními, jako je konopí, či rozmarýn. Kromě koupelnové soli patří do portfolia produktů této značky i unikátní solné mýdlo, které pomůže k efektivnější, lepší a hlavně zdravější hygieně. Zlepšit zdraví však dokáže ještě jeden důležitý produkt, v podobě nahřívacího polštářku, který je také naplněný solí z pakistánské oblasti.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)