Domovská stránka » Econea: Český západ produkty

Econea: Český západ produkty

by Radek

Poměrně netradiční, ale o to lépe zapamatovatelný název značky, kterou je Český západ. Název odkazuje především k lokalitě, kde působí a kde jsou také jednotlivé produkty vyráběny. Jsou to západní Čechy, konkrétně potom oblast, kterou je Karlovarský kraj, ale také Toužim, nebo Teplice. Důvodem pro zvolení této lokality není jenom to, aby mohl být používán název Český západ, ale bylo to také z důvodu pomoci daným lokalitám a místním lidem.

Český západ nabízí pomocnou ruku místním obyvatelům

Český západ je značkou, která jako jedna z mála skutečně podává pomocnou ruku místním obyvatelům. V těchto vyloučených lokalitách, kde převažují Romové se snaží nabízet místním obyvatelům práci a tedy i možné uplatnění v životě. Z toho plyne i výplata a tedy zlepšení života jako takového. Český západ je obecně prospěšnou společností, která nedává pouze příspěvky, ale dává skutečnou možnost zapojit se do běžného života.

Kromě oblasti zaměstnanosti se daná obecně prospěšná společnost zaměřuje také na vzdělávání místních obyvatel, ale i poradenství. Nechybí ani organizování volnočasových aktivit hlavně pro místní děti, nebo komunitní práce zaměřená na eliminaci možných problémů, které jsou ve vyloučených lokalitách na denním pořádku.

Zajímavé portfolio produktů

Už samotná odpovědnost značky Český západ je důvodem, proč je na místě se o ni začít aktivně zajímat. Dále rozhodně zaujme i portfolio nabízeních produktů, které jsou vyráběny. Základem jsou hlavně textilní tašky, určené lidem jako alternativa těch plastových, kterých je všude okolo nás bohužel více než dost. Nezaujme jenom jejich kvalita, ale i velmi povedený design kombinující světlou barvu a originální grafický motiv.

Kromě tašek nelze zapomínat také na doplňkový sortiment, kterým jsou pytlíky na ovoce, zeleninu a pečivo, či celou řadu keramických produktů, vyráběných ve vlastní dílně. Nákup produktů od značky Český západ tak nejenom pomůže přírodě, ale také pomůže lidem v západních Čechách k tomu, aby se mohli opět vrátit do plnohodnotného života.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)