Domovská stránka » Econea: Dry Planet produkty

Econea: Dry Planet produkty

by Radek

Jak by se dal název značky, který zní Dry Planet přeložit? Jako suchá planeta. Tento název má rozhodně svůj význam. Nikoliv takový, kdy by chtěla firma planetu vysušit, ale naopak takový, kdy upozorňuje na to, že voda na naší zemi ubývá a je třeba s ní šetřit. Nezůstává se samozřejmě jenom o slov, jelikož byl vyvinutý unikátní produkt, který úspoře vody pomůže. A to bez jakéhokoliv omezování, nebo bez čehokoliv složitého.

Značka Dry Planet vyrobila unikátní sáček

Je jedno, zda je vaším cílem šetřit vodu ve firmách, nebo chcete naopak šetřit vodu v domácnostech. Značka Dry Planet může být pomocníkem v obou případech. Nezaměřuje se na umyvadla, dřezy, nebo vany a sprchové kouty. Jde úplně jiným směrem. Zaměřuje se na místo, kde zbytečně proteče vody nejvíce. Tím místem je toaleta. V souvislosti s tím firma Dry Planet vyrobila unikátní sáček, který je vhodný pro použití na klasických jednotlačítkových toaletách. Jeho úkolem je snížit množství vody, které toaletou při jednom spláchnutí proteče.

Úspora desítek až stovek litrů vody denně

Značka Dry Planet přináší doslova revoluci ve splachování a úspoře vody. To proto, že její sáček dokáže ušetřit až 1 litr vody při každém spláchnutí. A to bez omezování toho, kdo toaletu splachuje, i s jistotou bezproblémového použití toalety po každé potřebě. Daný sáček obsahuje speciální silikonové krystaly. Jeho použití je velmi snadné, protože se pouze zavěsí do nádržky s vodou. Nic více už není potřeba. A co to znamená pro domácnosti a firmy? V první řadě to, že jim značka Dry Planet pomůže k odpovědnosti a k tomu, aby pomáhaly šetřit vodu na naší planetě. Stejně tak to přinese i úspory. Každý ušetřený litr vody lze přepočítat na částku vodného a stočného. Za rok používání v běžné domácnosti to mohou být opravdu zajímavé peníze. I proto se investice do produktů této značky vyplatí.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)