Domovská stránka » Econea: E-cloth produkty

Econea: E-cloth produkty

by Radek

Jedná se o produkty, které jsou určené k čištění. A to k takovému, které bude v první řadě ekologické. Právě na tomto směru si firma E-cloth přímo zakládá. Díky vývoji dokázala vytvořit zcela unikátní materiály, které poslouží k ekologickému čištění celé domácnosti. A to bez nutnosti používat jakékoliv dodatečné produkty ve formě chemických čističů. To jediné, co je třeba, je čistá voda.

S produkty E-cloth se dá vyčistit vše

Ekologický úklid je něco, o co se aktuálně zajímá stále více lidí. Je však nutné říci, že mnoho lidí hledá spíše ekologické přípravky potřebné k úklidu domácnosti. Značka E-cloth se proto rozhodla jít úplně jiným směrem a položila si otázku. Proč hledat ekologické čističe, když nemusí být potřeba? Potom stačilo investovat do vývoje a výsledkem jsou produkty, které s použitím běžné vody vyčistí skutečně vše. Je to nejenom špína jakéhokoliv druhu. Je to například i mastnota. Stejně tak se podaří eliminovat různé viry, stejně jako i četné bakterie. Včetně jedné velmi obávané, a to E.coli. I to dokáže firma se svými produkty zneškodnit.

Unikátní technologie výroby

Produkty značky E-cloth jsou vyráběny z unikátních mikrovláken. Ty jsou natolik malá, že do běžného vlákna bavlny by se jich vešlo zhruba tisíc. Už to ukazuje na mimořádné vlastnosti daného materiálu, které se následně pozitivně podepíší i na efektivitě čištění různých povrchů. A to jenom s použitím vody. Samozřejmostí je i možnost opakovaného použití. Každý hadřík může sloužit i několik let, jelikož firma garantuje, že jeho vlastnosti neklesnou ani po třístém vyprání. I to dokáže pomoci přírodě, tím že nebude tvořen zbytečný odpad. Portfolio produktů zaujme i svou rozmanitostí, od hadříků, po různé čisticí rukavice.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)