Domovská stránka » Econea: Eco Cosmetics produkty

Econea: Eco Cosmetics produkty

od Radek

Už název této německé značky jasně ukazuje, čím se zabývá a jakou charakteristiku mají její produkty. Označení Eco Cosmetics každého přesvědčí o tom, že se jedná o značku, která se zabývá výrobou ekologické kosmetiky. Pod tím si lze představit řadu věcí a tak značka dodává, že dodržuje standardy spojené s tím, že všechny její produkty uváděné na trh jsou stoprocentně přírodní. Dbá na vysokou BIO kvalitu i na to, aby většina složek byla brána výhradně z rostlinných zdrojů. U řady z nich je podíl rostlinných složek stoprocentní a tak jsou vhodné i pro vegany. U těch, kde z technologického hlediska musela být použita i živočišná složka její podíl nepřesahuje 5 procent. I to ukazuje na velkou odpovědnost, kterou firma Eco Cosmetics má.

Eco Cosmetics se pyšní řadou prestižních certifikací

Že důraz na ekologii rozhodně není jenom reklamním lákadlem, to potvrzují i četné certifikace, která značka Eco Cosmetics dokázala získat. Mezi ně patří třeba certifikace s názvem EcoCert, který potvrzuje kvalitu vyráběné kosmetiky. Tou další je neméně prestižní certifikace s názvem Demeter, která odkazuje k určité odpovědnosti a snaze využívat biodynamického zemědělství, které je v souladu s přírodou a pravidly, které by v ní měly platit. Unikátní přístup značky Eco Cosmetics potvrzuje také organizace Prima Klima e.V. Ta potvrzuje, že firma sleduje produkci CO2 plynoucí z výroby svých produktů a v rámci kompenzace je zapojena do projektu sázení nových stromů, které pomohou množství oxidu uhličitého v přírodě snížit.

Široká škála produktů je samozřejmostí

Eco Cosmetics nabízí opravdu širokou škálu produktů. Když se budeme držet samotného názvu značky, musíme začít tím, že nabídne čisticí kosmetiku, stejně jako různé krémy, ale také produkty na opalování.  To vše jak pro dospělé, tak i děti, nebo osoby s citlivou kůží. Mezi další vyráběný sortiment patří zubní pasty, stejně jako praktické deodoranty. To vše výhradně jenom z přírodních produktů, zcela bez použití chemie.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)