Domovská stránka » Econea: Ecogam produkty

Econea: Ecogam produkty

by Radek

Hlavně v létě, v tropických dnech si více než kdy jindy uvědomíme, jak málo vody je kolem nás. To by nás mělo motivovat tuto životodárnou tekutinu co možná nejvíce šetřit. Mnoho lidí se při tom nechce nijak omezovat. A právě pro ně mohou být ideální volbou produkty značky Ecogam. Jde o mezinárodní společnost, s celkem zajímavým spojením, protože jde o kanadsko-francouzskou firmu. Ta se od svého založení zaměřuje na ekologii, konkrétně směrem, který znamená úsporu vody nejenom v domácnostech.

S produkty Ecogam je úspora vody hračkou

Produkty Ecogam prošly velmi důkladným vývojem, díky čemuž se aktuálně jedná o skutečnou špičku na trhu. Umožní vodu v domácnosti, ale třeba i ve firmách používat zcela běžně, bez známek jakéhokoliv omezování při hygieně. Přesto při každém otočení kohoutkem dochází k výrazné úspoře. A to díky inovativním nástavcům, ale i sprchovým hadicím, které omezují průtok vody a přitom jsou konstruovány tak, že navozují dojem že vody teče stále stejné množství. Výsledkem je bezproblémová hygiena s využitím podstatně menšího množství vody. Jde tak stále o zařízení, která jsou praktický i hygienická. Snížení plýtvání vede k tomu, že jí na naší planetě zůstane více.

Produkty mají ekologický, ale i ekonomický význam

Zastavení plýtvání vody by mělo být prvním krokem každého člověka, který chce prospět přírodě. Nejenom v létě, kdy jsou nedostatky vody vidět na první pohled, ale i kdykoliv v průběhu celého roku. Zapomínat nelze také na ekonomický význam investice do produktů značky Ecogam. Za každý litr využité vody v našich domácnostech platíme vodné, stejně jako stočné. To znamená, že úspora vody nejenom pomůže planetě, ale vylepší také rozpočet, protože sníží platby spojené s využitím vody. Díky tomu se investované peníze do produktů této firmy nejenom brzy vrátí, ale poté jich bude ve vaší peněžence i na účtu zbývat více. Ekologie může mít i ekonomický smysl. Ecogam to jenom potvrzuje.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)