Domovská stránka » Econea: Ecoheart produkty

Econea: Ecoheart produkty

by Radek

Ekologické srdce. Tak by se dal přeložit název značky Ecoheart. Nejedná se však o produkty zaměřené na tento nejdůležitější orgán v lidském těle, ale faktem je, že s lidským zdravím rozhodně souvisí. Firma Ecoheart se totiž zabývá výrobou produktů, které každý člověk může používat každodenně. Konkrétně až dvakrát za den, pokud je odpovědný. Jde o výrobky, které jsou spojeny s péči o zuby a také ústní dutinu. To vše s důrazem na to správní složení. A co více, i když má značka anglický název, sídlí poměrně nedaleko. Jedná se o značku vzniklou u našich sousedů přímo na Slovensku.

Ecoheart má unikátní filozofii

Značka Ecoheart má za cíl nabídnout vám jako zákazníkům produkty pro tu nejlepší možnou péči o ústní dutinu. Cílem je vyhnout se chemii a využít pokud možno výhradně přírodní zdroje. Tím ale unikáty firmy nekončí. Její filozofie je spojena také s tím, že většina získaných finančních prostředků se vrací zpět do firmy a zpět na Slovensko. A to s cílem pomoci místním. Jak lidem, kteří mohou kartáčky vyrábět, tak lokálním podnikatelům které mohou dodávat suroviny, tak mnoha věcem, které jsou následně opraveny a využity při výrobě. Právě tato odpovědná filozofie dělá ze značky Ecoheart něco unikátního.

Důraz primárně na bambus

Většina produktů značky Ecoheart, tedy konkrétně potom zubní kartáčky, jsou vyráběny z bambusu. Jde o obnovitelnou, čistě přírodní surovinu, která má navíc kvalitativně lepší vlastnosti, než je tomu u obyčejného dřeva. Firma samozřejmě využívá ten nejlepší, odpovědně a ekologicky pěstovaný. Ani jeho následné zpracování není spojeno s využitím jakékoliv chemie, jako mohou být ftaláty, BPA a další nežádoucí látky. Bambusem to však nekončí. Na trhu můžete najít i další věc určenou k péči o  dutinu a zuby. Jedná se o ústní vodu. I ta je vyrobena z čistě přírodních surovin. A plastu se nebojte. Je dodávána ve skleněné lahvičce.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)