Domovská stránka » Econea: Econea produkty

Econea: Econea produkty

by Radek

Značka Econea není přímo žádný producent, ani výrobce jakéhokoliv zboží. Jedná se o firmu, která se zabývá prodejem produktů. Už název napovídá, že ne ledajakých. Jenom těch, které určitým způsobem souvisí s ekologií. To dělá ze společnosti Econea opravdu výjimečnou firmu, kterých na našem trhu zase až tolik není. Každý produkt, který je prostřednictvím eshopu i jiných distribučních kanálů určen k prodeji, musí splňovat několik kritérií. Ty souvisí především s co možná největší ochrnou přírody. A to po všech stránkách.

Econea nabízí opravdu rozmanité produkty

Pod značkou Econea se dnes prodává celá řada produktů větších i menších firem, které byly pečlivě vybrány s ohledem na fakt, zda skutečně splňují filozofii, kterou značka má. Případný nakupující tak nemusí tápat, zda kupuje správně, jelikož má stoprocentní jistotu, že ano. A jelikož jednotlivých ekologických značek existuje celá řada, jsou na Econea nabízeny opravdu rozmanité produkty. Od těch, které slouží k podpoře lidského zdraví, přes ty, které slouží ke každodenní péči o tělo, až po ty, kterou jsou určené k úklidu domácnosti, nebo k úspoře vody a energií jak doma, tak i ve firmách. Kdo chce začít žít odpovědně a záleží mu na přírodě, ten ví, kde by měl začít.

Odpovědnost na prvním místě

Econea je výchozím bodem pro každého, kdo má zájem být odpovědný. Komu záleží na naší planetě a chce ji chránit. Takových lidí je stále větší počet a ne každý ví, jaké produkty jsou ty správné a po kterých sáhnout. Takto má jistotu, že kupuje pouze věci, které pocházejí z obnovitelných zdrojů, které nijak nezatěžují planetu, které minimalizují odpad, které nejsou testovány na zvířatech, které nejsou plné chemie a hlavně je může používat každý. Ať už člověk hledá něco pro sebe samotného, nebo něco pro rodinu, či například do firmy, rázem zjistí, že být odpovědný nemusí být tak složité, jak si mnozí myslí. Naopak je to velmi jednoduché.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)