Domovská stránka » Econea: Econea Retap produkty

Econea: Econea Retap produkty

by Radek

Klasická značka Econea je známá jako firma, která se zabývá distribucí a také prodejem celé řady ekologických produktů určených pro člověka, stejně jako domácnost. Kromě tohoto zaměření by se nemělo zapomínat ještě na jedno další. Pro oddělení vznikla značka Econea Retap. Řada lidí však používá jenom polovinu názvu, a to konkrétně Retap. Co si pod tímto označením představit? Jedná se o značku láhví, které se stávají pomalu ale jistě hitem po celém světě. Takzvaná Retapka ukazuje, že to nemusí být vždy jenom plastová lahev, do které si natočíte vodu na své cesty.

Econea Retap je značkou unikátní lahve

Samotné lahve Retap vznikly v Dánsku, odkud jsou distribuovány do celého světa. A to i do České republiky, kde je primárně nabízí právě společnost Econea. Jedná se o lahev, která ukazuje, že se každý může obejít bez plastů a zároveň se nemusí být klasické křehkosti skla. Dané lahve jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného, kvalitního a hlavně odolného borosilikátového skla. K tomu je třeba přidat i fakt, že každá lahev má velmi unikátní design. Nejde tak pouze o běžnou nádobu na pití, ale jde o velmi zajímavý doplněk, který budete rádi držet v ruce.

Výroba probíhá v České republice

Proč je zmiňována značka Econea Retap, když samotné lahve pocházejí z Dánska? Je to jednoduché. V České republice probíhá jejich výroba. To potvrzuje naší sklářkou tradici, kterou je třeba nejenom oživovat, ale i udržovat. I to potvrzuje, že značka Econea Retap myslí jak na ochranu přírody, tak i určitou odpovědnost, stejně jako udržitelnost. Lahve jsou k dostání jak v originálních designech, tak samozřejmě také v různých objemech. A co více. Díky záruce kvality funguje zcela efektivně i reklamační proces, který je spojený s bezplatnou výměnou ve chvíli, kdy by snad došlo k poškození vaší lahve. I to ukazuje na zcela inovativní přístup, který dnes není až tak běžný.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)