Domovská stránka » Econea: Ecozone produkty

Econea: Ecozone produkty

by Radek

Značka Ecozone je tou nejlepší volbou, pokud chcete ze své domácnosti vytvořit skutečně ekologickou zónu. Proto také vznikla a proto byl zvolen i tento její název. Firma samotná pochází z Velké Británie, ale soustřeďuje se na produkci do celé řady dalších zemí. A to včetně České republiky. Jejím hlavním cílem je ukázat, že péče o domácnost může být spojena i s produkty, které nejsou plné chemie a které rozhodně nezatěžují přírodu tak, jako ty, které lze koupit v každé drogerii.

Výrobky Ecozone mají unikátní charakteristiku

název značky Ecozone ukazuje, že firma klade velký důraz na ekologii. Co si pod tím představit? Je to hlavně unikátnost jednotlivých výrobků, které jsou nabízeny. Při výrobě nejsou použity žádné toxické, nebezpečné, nebo snad i chemické látky. Stejně tak zaujme i fakt, že jsou vyráběny jako koncentráty.

V obalech tak není skladována voda a další látky navíc, ale pouze to, co funguje. Stačí tak pouze malé množství produktu a výsledek bude dokonalý. Naprostou samozřejmostí je také to, že produkty Ecozone nejsou testovány na zvířatech. Skupinu veganů potěší i to, že všechny přírodní složky v nich jsou čistě rostlinného původu, nikoliv toho živočišného.

Certifikace jenom potvrzují kvalitu

Nejsou to jenom slova. Kvalitu produktů Ecozone, které neobsahují například ano rozporuplný palmový olej, potvrzuje také celá řada různých certifikací. Pokud se na ně máme podívat blíže, tak je třeba říci, že se jedná třeba o certifikaci Cruelty-free HHPS která potvrzuje že produkty nebyla testovány na zvířatech, stejně jako tu je i certifikace Vegan Society potvrzující absenci živočišných produktů.

Další z poměrně prestižních certifikací je i od Allergy UK. A tak si každý zákazník může s jistotou pořídit drogerii, různé čističe do domácnosti, ale i osvěžovače, ekologické tablety do myčky, nebo řadu dalších věcí, které udrží domácnost čistou a přitom zdravou. A to vše bez chemie a nebezpečných látek.

ecozone

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)