Domovská stránka » Econea: Ecozz produkty

Econea: Ecozz produkty

od Radek

Značka Ecozz není zahraniční, ale je přímo z České republiky. To rozhodně potěší každého, kdo je nejenom odpovědný k přírodě, ale kdo chce podpořit lokální producenty, výrobce a podnikatele. A to z mnoha oblastí, protože firma Ecozz má velmi zajímavý přesah. To proto, že směřuje nejenom k tomu, aby její produkty co nejméně zatěžovaly přírodu. Chce ukázat, že design produktů nemusí být nudný, ale může být opravdu zajímavá.

Díky tomu je pravidelně navazována spolupráce s celou řadou mladých a nadějných designérů, kteří jsou těmi, díky kterým jsou produkty této značky tak unikátní. Vy jako zákazníci tak podporujete i tyto mladé a nadějné umělce. Kteří jsou pochopitelně taktéž z České republiky.

Ecozz vyrábí výhradně z recyklovaných materiálů

Dalším velkým unikátem této značky je rozhodně i to, jaké materiály používá k výrobě svých produktů. Její filozofií je snaha o maximální recyklaci. Proto žádné nové materiály jako takové nevyrábí, ale využívá odpadu. Díky recyklaci tak vznikne materiál, který následně použije. Konkrétně jsou její produkty vyráběny z recyklovaných PET lahví. Značka Ecozz jasně ukazuje, že když je vůle, dají se problémy s plasty efektivně řešit a ty mohou mít nadále i smysluplné využití.

Nejenom designové nákupní tašky

Primárně se značka Ecozz soustředí na výrobu designově velmi povedených nákupních tašek. I když jsou vyráběny z recyklovaných PET lahví, není důvod se daného materiálu bát. Stačí se ho dotknout a budete překvapeni, jak měkký a příjemný na dotek je. Samozřejmostí je také jeho unikátní pevnost. Taška se tak bez problémů hodí třeba i na větší nákupy. Není to ale jenom tento sortiment, který tato ryze česká společnost produkuje.

Nezapomínejme také na stylové batohy, nebo zajímavé kabelky, které budou dokonale slušet každé ženě. A to právě díky originálním vzorům, které ukazují, že i když je něco vyrobeno z recyklovaného plastu, rozhodně to nemusí vypadat obyčejně nudně. Přesvědčte se.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)