Domovská stránka » Econea: Ekobo produkty

Econea: Ekobo produkty

by Radek

Kombinace ekologie, designu a také praktičnosti. Přesně takto si lze definovat značku Ekobo, která má velmi zajímavé zakladatele. Je to pár pocházející z Francie a Spojených států. Dohromady je dala právě snaha o ekologický způsob života, ale také láska k dětem. Nápad na založení firmy Ekobo se zrodil po narození jejich první dcery. V tu chvíli pár řešil dilema s tím, že nemohl najít odpovídající dětské nádobí. Poté už to byl jenom kousek k založení vlastní značky a návrhu a produkci vlastních produktů, které jsou určené rodičům a hlavně potom jejich dětem.

Ekobo klade důraz na zdravotní nezávadnost

Zakladatelé značky Ekobo si uvědomili, že na trhu je sice rozmanitá nabídka, ale s ohledem na zdravotní stránku, nebo s ohledem na stránku ekologickou není nic, co by jim vyhovovalo. Rozhodli se proto, že začnou vyrábět své nádobí. Takové, které bude mít vysoká standardy související s kvalitou. Samozřejmostí je v první řadě to, že jejich produkty neobsahují žádnou chemie, stejně jako žádné nebezpečné a škodlivé látky, jako je BPA.

Stejně tak je jejich nádobí unikátní v tom, že není vyráběné z plastu. Hlavní surovinou je zde bambus. A co více – výhradně jenom ten recyklovaný. Dokonalá ukázka toho, jak i přírodní materiály mohou opětovně posloužit, když se zvolí správná technologie jejich následného zpracování.

Výběr produktů je rozmanitý

Značka Ekobo začínala primárně s běžnými dětskými příbory, které umožnili dětem jíst a rodičům dali jistotu, že s každým vložením daného nádobí do pusy nebude jejich potomek vystaven škodlivým látkám. Postupem času se portfolio produktů rozšířilo a nyní můžeme říci, že jakékoliv nádobí může pocházet od tohoto páru, který myslí na ekologii, i přírodu.

Nejsou to jenom příbory, které značka nabízí. Jsou to také talíře, misky, tácy, ale třeba i kelímky na pití, nebo různé druhy taktéž zcela ekologických nádob určených primárně na skladování jakýchkoliv vašich potravin.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)