Domovská stránka » Econea: Equa produkty

Econea: Equa produkty

od Radek

Bez vody se dnes neobejdeme. Doma ji klasicky pijeme ze sklenic. Když ale vyrážíme na delší čas ven, může se objevit problém, jak si vodu vzít. A právě proto vznikla značka Equa, která se rozhodla napomoci eliminaci plastových lahví. Jak proto, že plasty zbytečně zatěžují přírodu, tak i proto, že při opakovaném použití se do těla mohou dostávat různí nežádoucí látky. Firma Equa tak začala vyrábět unikátní lahve, které nevyužívají plast. Využívají materiál, který při pití doma používáme zcela běžně. Tedy sklo.

Zajímavá je i příběh značky. Vytvořit skleněnou lahev vnuklo zakladateli nápad ve Chvíli, kdy se procházel po pláži, kterou hyzdilo mnoho prázdných PET lahví. Napadlo ho, zda by to nešlo dělat jinak. A tak založil značku Equa, jejíž název je spojením dvou slov. A to ECO a AQUA. Kombinace ekologie a vody.

Zaujme vysoká kvalita a unikátní design lahví Equa

Značka Equa si zakládá na dvou věcech. Tou první je výjimečná kvalita nabízených lahví. Ty jsou vyrobeny z borosilikátového skla, které zaujme svou odolností. Pokud jste si vědomi křehkostí běžného skla, tak vás firma Equa přesvědčí o tom, že toto sklo vydrží opravdu hodně. Není to ale jediná přednost nabízených lahví. Dalším pozitivem je důraz na samotný design. Některé lahve jsou skutečným uměleckým dílem. Nejenom, že díky nim kdekoliv uhasíte svou žízeň, ale můžete si být jisti, že po vyndání z batohu s ní jistě upoutáte pozornost.

Unikátní edice, i přístup firmy Equa

Lahve Equa jsou k dostání v celé řadě různých edicí, které se liší typem svého designu. Když se podíváme na několik z nich, nelze opomenout edici Squeeze která má zajímavý městský styl, nebo edici Active hodící se pro milovníky sportu. Edice Esprit zase nadchne ty, kteří mají rádi zcela výjimečné designové kousky. Unikátní je však i to, že se tyto lahve vyrábějí v České republice. A 10 procent z jejich celkového výtěžku je také věnováno organizacím, které se snaží chránit životní prostředí.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)