Domovská stránka » Econea » [RECENZE] Econea: Fino pytle na odpad a moje zkušenost

[RECENZE] Econea: Fino pytle na odpad a moje zkušenost

od Radek

Fino pytle na odpad jsem opravdu uvítal. Souvisí to s mým zoufáním nad tím, jak moc zamořujeme přírodu všemi plasty a často tak strašně plýtváme. Zaujalo mne, že jsou rychle rozložitelné a navíc velmi pevné a nepropustné.

Aktualizace únor 2019: Tyto pytle jsou závadné

Na blogu Econea vyšel článek o tom, proč tyto pytle nejsou v pořádku a proč je přestávají prodávat. Celý článek si můžete přečíst tady. Jako alternativa je vhodný pytel Swirl nebo pytle HBABio. Velký výběr pytlů do koše je zde.

Fino pytle na odpad a moje zkušenosti

Pytle jsou z recyklovaného plastu. Modrá barva značí, že bych do něj měl házet papír. Koupil jsem ale jen jedno balení. Mám na tříděný odpad několik košů, ale stejnou barvu pytlů… při další objednávce musím koupit i žluté.

Fino pytle na odpad

Na bio odpad plánuji koupit sáčky z papíru, třeba tyto od společnosti Casa Organica. Vše na stránkách eshopu Econea.cz.

Pytle jsou velice pevné a výrobce udává, že rozložitelné během 18 až 24 měsíců. To nemám jak ověřit, ale věřím jim:) V horní části je pytel vytvarovaný tak, aby se dal dobře zavázat. Systém se jmenuje Easy Pack.

Fino pytle na odpad

Fino pytle na odpad – zhodnocení

Pytle se dobře používají, mají přiměřenou velikost a dobře se vynášejí. Nenašel jsem na nich zatím nevýhodu.

Vybral jsem si menší pytle s objemem 35 litrů. V nabídce jsou i extra velké na 120 litrů. Tuhle velikost možná využiju až půjdu sbírat odpadky ven na Den země. Pytle jsou opravdu dost pevné a nepropustné, což vážně oceňuju. Několikrát se mi stalo, že u jiných pytlů začal obsah vytékat. A nebylo to vůbec hezké uklízet ani čichat:) Tady nic takového nehrozí.

Kdo stojí za společností Econea

Nápad založit společnost Econea vznikl v roce 2012. Byla to myšlenka na e-shop, který bude koncentrovat pečlivě a důsledně vybrané značky a produkty, které jsou skutečně šetrné k životnímu prostředí. Poprvé spatřil tento e-shop světlo světa v roce 2013. Dnes jsou jejími hlavními představiteli Pavel Milan Černý a Martin Mates. Jako investor a mentor zde působí i Martin Rozhoň, jeden z nejzkušenějších e-shoperů v Česku. Člověk, který sám vybudoval e-commerce impérium Vivantis.

Pro mě je Econea lovebrandem, kde obrovsky rád nakupuji a s radostí pak i produkty používám. Mezi nejpopulárnější produkty patří Retap láhev na vodu, rCup kelímek nebo Frusack sáčky. Velice oblíbené jsou také intimní hygienické potřeby pro ženy, v čele s menstruačními kalíšky a menstruačními kalhotkami Snuggs.

Úžasným zdrojem inspirace je i blog, kde vychází skutečně zajímavé a poctivě napsané články.

Econea slevové kupóny

Použijte slevový kupon "ECOBLOG" a dostanete slevu 150,- Kč při objednávce nad 1.500,- Kč.

Uplatnění kupónu ECOBLOG

Jakmile máte v košíku vše, co si chcete koupit, tak úplně dole na stránce je zaškrtávací okénko "Mám slevový kupón". 

Na něj klikněte...

Econea slevový kupón

Vyskočí okénko "Kód vašeho kupónu" a do něj zadejte ECOBLOG.

A klikněte na "Započítat slevu".

Obratem se vám sleva uplatní a vy zaplatíte o 150,- Kč méně!

Econea slevy

Econea má každý měsíc 15% slevu na vybranou značku produktů. Současně nabízí část svých produktů ve slevě celoročně.

Informace o aktuálních slevách jsou na této stránce.

Aktuální sleva na Econea.cz

Nejčastěji kladené otázky

Kde tento a podobné výrobky zakoupit?

Vše je k zakoupení na ekologickém eshopu Econea, který je unikátní svým přístupem a pečlivostí, se kterou vybírá ekologické a zero waste produkty.

Kde najdu aktuální slevy?

Econea má každý měsíc speciální slevy na vybrané značky. Jejich aktuální značku ve slevě najdete zde.

Jaké jsou nejprodávanější výrobky?

Mezi nejprodávanější výrobky patří produkty pro dámskou intimní hygienuekologická drogerie a přírodní dekorativní kosmetika.

Vše o nákupu na Econea.cz

Veškeré informace o nákupu na eshopu Econea.cz najdete zde.

Rychlé hodnocení
Datum hodnocení
Hodnocený produkt
Pytle na odpad
Celkové hodnocení autora
51star1star1star1star1star
Název produktu
Fino

Podobné články

2 komentáře

AM 26. 2. 2019 - 12:18

Dobrý den. To, že se pytle rychle rozloží, ale ještě neřeší problém s mikroplasty – ty nás co do zdravotních hledisek ohrožují nejvíce. A ten váš modrý pytel se rozloží právě na ně… Pokud se pletu, budu ráda za vysvětlení. Zdravím AB

Reply
Radek 26. 2. 2019 - 15:06

Dobrý den, moc děkuji za Váš komentář. Nic zlého netuše jsem tyto pytle koupil a používám je dodnes. Jenže Váš komentář mě donutil si to ještě jednou prověřit…. a máte pravdu! Našel jsem k tomu i tento 2 dny starý článek na Econea.cz – https://www.econea.cz/blog/ne-oxo-degradabilnim-plastum/?a_box=gz7tc655&a_cha=komentare – takže díky moc. O to více mi dáva smysl filozofie zero waste, tj. nakonec žádné pytle nepoužívat, protože nebudou potřeba. Mějte se hezky!

Reply

Zanechte komentář