Domovská stránka » Econea: FOREWEAR produkty

Econea: FOREWEAR produkty

by Radek

Těžko byste hledali značku, která má více záslužnou činnost, než právě projekt Forewear. I když to podle názvu nepoznáte, jedná se o ryze český projekt, který zatím působí výhradně u nás v České republice. Co už z názvu odvodit jde, to je fakt, že se jedná o projekt zabývající se oblečením.

Vše začíná už tím, že jsou pořádány různé sbírky, kde se shání oblečení, které je vybíráno a následně tříděno. To kvalitní, takzvaně nositelné má následně další využití, kdy je dáváno potřebný. A to takzvaně nenositelné? To projekt Forewear dále využije. Jak konkrétně? Dané kousky jsou recyklovány a je z nich vyrobený materiál, který je surovinou pro řadu dalších produktů.

Z vyhozeného oblečení zajímavé věci

Unikátní je na projektu to, že se snaží eliminovat množství odpadu, pomáhat potřebným, stejně jako napomáhá tomu, aby už nevyužité věci mohly být opět využity. Značka Forewear posílá jinak nepoužitelné oblečení k recyklaci, aby se z něho následně vyrobila celá řada věcí denní potřeby. Jedná se primárně o různé obaly, mající ochranný charakter. Jde nejenom o obaly na elektroniku, jako jsou mobilní telefony nebo tablety. Jedná se také o obaly například na knihy, nebo zápisníky. Nutno navíc dodat, že při výrobě jsou zapojováni i osoby znevýhodnění, čímž jim je umožněno určité plnohodnotné uplatnění.

Praktické, ale i designově povedené produkty Forewear

V první řadě mají produkty značky Forewear zajímavou historii. Vždyť v minulosti se jednalo například o tričko, nebo jiný kousek z šatníku. Dále nelze zapomínat ani na to, že z těchto původně praktických věcí se vyrobila další, jiná praktický věc, mající primárně ochranný charakter. To vše je navíc doplňováno faktem, že všechny vyrobené věci se mohou pyšnit velmi originálním a unikátním designem. To jasně potvrzuje i úspěch v několika soutěžích, stejně jako vítězství řady cen. Zapomínat rozhodně nelze například na Red Dot Design Award, což už jistě mluví samo za sebe.

forewear

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)