Domovská stránka » Econea: Jack n‘ Jill produkty

Econea: Jack n‘ Jill produkty

od Radek

Zní vám název značky Jack n‘ Jill trochu dětinsky a infantilně? Pokud ano, tak je to jenom dobře. Z jakého důvodu? Jelikož tato společnost svou produkci skutečně cílí primárně na děti. A to to rozhodně ne nějak krátkou dobu. Unikátní je rozhodně i její historie, která sahá až do roku 1949. Už v této době byla značka založena a už v této době se začaly produkovat první výrobky určené dětem. A to v podobě zubních past, které měly zajistit lepší péči o dětské zuby a rodičům měly usnadnit do, aby své ratolesti dokázali donutit k tomu, aby zamířily do koupelny a použily kartáček.

Důraz primárně na nezávadné složení

Značka Jack n‘ Jill se vymyká především svým přístupem k tomu, jak by měla zubní pasta pro děti vypadat. Zatímco řada konkurenčních výrobců dbá hlavně na to, aby pasta měla zajímavou příchuť a složení je dále nezajímá, tak v případě značky Jack n‘ Jill je tomu zcela jinak. Zde je kladen důraz primárně na to, co taková dětská zubní pasta obsahuje. Díky tomu může firma garantovat, že její zubní pasty jsou stoprocentně bezpečné i pro ty nejmenší děti, které si s nimi začnou čistit zuby. Důraz je kladen jak na to, aby byly zcela bez nebezpečné chemie, tak na to, aby měly čistě přírodní složení. A to navíc jenom rostlinní. Díky tomu mohou být použity i v rodinách, které preferují veganský způsob života. Naprostou samozřejmostí je dále i to, že žádná z past ani jiných produktů nebyla testována na zvířatech.

Nejenom zubní pasty

Už to nejsou jenom zubní pasty, které jsou stěžejním produktem značky Jack n‘ Jill. Aktuálně rozšiřuje výrobu na řadu dalších produktů, které však stále souvisí se zubní hygienou dětí. Nabízí také unikátní zubní kartáčky, které jsou vyráběné z kvalitního kukuřičného škrobu, což je další důkaz toho, že značce nezáleží jenom na zdraví dětí, ale záleží jí také na ochraně planety.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)