Domovská stránka » Econea: Jococup produkty

Econea: Jococup produkty

by Radek

Mnoho lidí nemůže začít den bez šálku čaje, nebo bez šálku kávy. A jelikož řada lidí také nestíhá, řeší vše tak, že si nápoj uvaří doma a vezme si ho s sebou, nebo si nápoj vyzvedne v kavárně takzvaně také away. A právě druhá situace se stala otázkou pro zakladatele značky Jococup. Je skutečně nutné používat jednorázové kelímky a zvyšovat množství odpadu na naší planetě? Odpovědí je, že nikoliv. A tak vznikl nápad a následně i produkt Jococup. O co jde? Jedná se o unikátní kelímek, díky kterému lze po celý den upíjet svůj oblíbený nápoj a zároveň nemít výčitky z toho, jak moc zatěžujete životní prostředí.

Kombinace unikátního skla a silikonu

Není to žádný plast, kterým se postupně zamořuje naše planeta. Není to ani papír, který by se po použití musel vyhodit. Značka Jococup vyrábí své kelímky výhradně jenom z unikátního borosilikátového skla, které nadchne především svou kvalitou a odolností. Ze stejného materiálu jsou vyráběny i různé skleněné lahve. Nechybí ani jistota toho, že se při výrobě nepoužívají jakékoliv škodlivé látky. V případě skla třeba kadmium nebo olovo. A aby byly možné dopřávat si i horké nápoje, je každý kelímek doplněný silikonovým návlekem, který umožní bezproblémové držení. Pro zajištění teploty nápoje nechybí ani kvalitní víčko. Zde je samozřejmostí, že neobsahuje jakékoliv škodliviny, ani obávaný Bisfenol-A. A výhoda kelímku? Po vypití stačí vypláchnout a druhý den opět využít.

Různé velikosti, ale i designy

Připadají vám kelímky z kavárny až příliš obyčejné a nudné? Ty od značky Jococup vás musí zaručeně nadchnout. Stačí se podívat na jejich designy, kdy je možné vybírat z celé škály barev. Může to být třeba zelená, může se jednat o růžovou, nebo lze využít i autorský motiv. A to vše s jistotou, že lze vybírat od nejmenších po velké. Jaké množství kávy máte rádi? Je to na vás.

Jojocup

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)