Domovská stránka » Econea: KoMo produkty

Econea: KoMo produkty

by Radek

Značka KoMo se hodí velmi dobře každému, kdo nemá zájem kupovat hotové produkty, ale chce pouze suroviny, ze kterých si požadovaný produkt vytvoří doma. A to ve své kuchyni. Tím se jasně blížíme k zaměření toho, čím se tato německo-rakouská společnost zabývá. Je to výroba unikátních a také kvalitních mlýnků, které najdou uplatnění v jakékoliv kuchyni. A nejsou jenom dekorací, jak tomu dnes vesměs bývá. Dané mlýnky jsou plně funkční, připravené k plnohodnotnému použití kdykoliv je potřeba. Firma KoMo si při jejich produkci zakládá především na kvalitě. I proto používá špičkové mlecí kameny, ale i vysoce kvalitní materiály. Díky tomu si může dovolit dávat na každý mlýnek záruku celých 12 let. To jenom potvrzuje jeho kvalitu.

Na mletí jakýchkoliv potravin

Unikátem mlýnků KoMo je rozhodně i to, že jsou použitelné na celou řadu potravin. Ty proto není nutní kupovat už umleté, jelikož je možné namlít si je přímo doma, například na požadovanou hrubost. A to s jistotou čerstvosti. Mlýnky KoMo jsou určené třeba na mletí klasické nebo celozrnné mouky z různých druhů obilí. Lze je použít také na různá semínka, ale i na rozmanité druhy luštěnin. Právě snaha o všestrannost mlýnků byla cílem dvou zakladatelů, kterými jsou Wolfgang Mock a Peter Koidl. Ti se dlouhodobě věnují zdravé výživě a odmítají nákupy věcí, které si lze jednoduše připravit doma s jistotou větší kvality.

Firmě záleží na planetě

Nejenom, že značka KoMo dokáže díky mlýnkům oddělit mnoho lidí od velkovýroby různých surovin. Zapomínat nelze ani na to, že každý má možnost zvolit si takového dodavatele produktů do mlýnku, kterého považuje za správného. I tím je možné pomoci planetě. Na té záleží i samotným zakladatelům firmy, kteří své výrobní a kancelářské prostory napájí výhradně čistou energii, využívají chráněných dílen a v případě montáže mlýnků nejsou používány stroje, ale výhradně jenom ruční práce. I to značku odlišuje od jiných.

Komo

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)