Domovská stránka » Econea: Kongy produkty

Econea: Kongy produkty

by Radek

Značka Kongy přináší na evropský trh skutečně unikátní produkt, který je stoprocentně přírodním. To proto, že na rozdíl od jiných v podstatě není nijak složitě vyráběn, jelikož je využita pouze rostlina, která se vyskytuje hlavně v Asii a Africe. Rostlina nese název konyak, ale setkat se lze také s českým názvem zmijovec. V některých kulturách se jedná o okrasou rostlinu, v jiných její hlízy slouží jako pokrm, a v případě značky Kongy se rostlina využívá k tomu, aby z ní byly vyráběny produkty určené k běžné hygieně každého z nás. Tím stěžejním produktem této společnosti jsou tedy houbičky určené k běžné denní hygieně.

Výroba probíhá v Jižní Koreji

Unikátní na značce Kongy je také to, že produkce probíhá právě nedaleko míst, kde se daná rostlina pěstuje. Díky tomu může být podporováno místní zemědělství, ale i místní ekonomika. Lokací výroby je Jižní Korea, kde se nachází malá továrna, kde značka Kongy zaměstnává především místní obyvatele. Ty však neobsluhují stroje, jako je tomu zvykem ve velkých firmách. Při výrobě těchto houbiček je kladený důraz především na návrat ke kořenům a tradicím. Veškerá výroba tak probíhá ručně. I díky tomu je možné zaručit maximální možnou kvalitu s důrazem na každý detail.

Nejenom obyčejná houbička na mytí

Je jasné, že vzhledem k surovině, ze které je vyrobena tato houbička, neprodukuje značka Kongy nic obyčejného. Právě naopak. Zapomínat však nesmíme ještě na jeden důležitý fakt. A to takový, že kromě klasické čisté houbičky bez příměsí je možné pořídit i celou řadu dalších unikátních variant. Jedná se třeba o varianty se zeleným jílem, jedná se o varianty s jílem žlutým i růžovým, stejně jako nelze zapomínat ani na obsah bambusového uhlí nebo dalších prospěšných látek. Nejde tak výhradně jenom o hygienu, ale i o to, že se dá při mytí výrazně prospět každé pokožce a eliminovat její problémy.

Kongy

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)