Domovská stránka » Econea: La Pytla produkty

Econea: La Pytla produkty

od Radek

Přijde vám název značky La Pytla poměrně zajímavý a vtipný a říkáte si, zda náhodou nebude pocházet z České republiky? Potom máte pravdu. Konkrétně je to Morava, kde se dalo dohromady několik že, které se rozhodly dělat co je baví a své produkty následně nabídnout nejenom u nás, ale i v zahraničí. A jelikož moravské ženy jsou i vtipné, vznikl právě tento originální název La Pytla. Pokud v něm nebudete hledat žádné velké složitosti, během chvíle si uvědomíte, že obsahuje přesně to, co ženy vyrábějí. Jsou to různé druhy pytlíků.

Všechny produkty jsou ručně šité

Produkty značky La Pytla mají oproti řadě konkurenčních výrobků jeden velký unikát. O jaký se jedná? Jsou šité výhradně jenom ručně. Právě díky tomu je možné říci, že každý z ušitých pytlíků je v podstatě originál. Také to ukazuje na jasnou šikovnost moravských žen, ale i na to, že díky ruční práci je možné mnohem lépe pohlídat kvalitu. Ani nemusíme dodávat, že šité probíhá právě tam, kde nápad vznikl. Nedošlo, ani nedojde k přesunutí do zemí s levnou pracovní silou, jelikož pytlíky La Pytla se budou i nadále šít na Moravě. A to tradičním a osvědčeným způsobem. Samotná dílna se nachází nedaleko slovenských hranic.

Pytlík jako alternativa k dárkovým taškám

Proč vlastně značka La Pytla vznikla a co má nabídnout? Je to jasné. Dnes jsou jakékoliv dárky předávány v často jednorázových dárkových taškách, které jsou vyrobeny z nekvalitních papírů, nebo dokonce z plastu. Dárkový pytlík od La Pytla je tak možností, jak nevyužívat plasty a nevzhledné tašky a dát dárky v něčem, co je skutečně originální. Právě na originalitě je celý nápad postaven, což potvrzuje jak samotný název sáčků, tak to potvrzuje také jejich originální design. Kromě toho, že pytlíky potěší obdarovaného mají i další bohaté možnosti využití. Co do nich lze ukrýt? Doslova cokoliv.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)