Domovská stránka » Econea: LadyCup produkty

Econea: LadyCup produkty

by Radek

Už překlad názvu značky LadyCup dává jasně tušit, co je stěžejní oblastí, na kterou se specializuje. Slovo cup však nepřekládejme jako pohár ve stylu ocenění, ale spíše jako pohárek nebo kelímek. A slovo lady si dokáže správně přeložit i ten, kdo anglicky neumí. V tu chvíli je jasné, že LadyCup se zabývá vývojem a výrobou produktů, které jsou určené výhradně jenom ženám. A o co konkrétně se jedná? Jsou to menstruační kalíšky, které jsou určené všem ženám, které chtějí zkusit změnu a dát sbohem klasice v podobě klasických vložek, nebo tamponů.

Důraz na maximální ekologii

Důvod, proč vznikl menstruační kalíšek a tedy i samotná značka LadyCup je celkem jasný. Je to především v souvislosti s fakty, které ukazují, jak běžné tampony a také vložky znečišťují planetu. Nejenom, že je s každým jejich použitím vytvořený nový a nový odpad. Zapomínat nelze ani na materiály, ze kterých jsou tyto hygienické pomůcky vyrobeny. Nejsou přírodní a tak mohou škodit jak ženám, tak i planetě. I proto vznikla značka LadyCup a její menstruační kalíšek. Ten pomáhá ženám zvládnout své dny, stejně jako jim pomáhá také v odpovědnosti vůči planetě. Stačí ho vždy vyčistit a používat stále dokola, bez nutnosti tvořit často zbytečný odpad, jako v případě vložek a tamponů.

Různé velikosti, ale i barvy

Samozřejmostí je maximální důraz nejenom na hygienu, ale také na kvalitu. Značka LadyCup vyrábí své menstruační kalíšky výhradně jenom z prvotřídního lékařského silikonu té nejlepší možné kvality. Mnohé zaujme i fakt, že produkce neprobíhá v zahraničí, ale u nás v České republice. Zde se vyrábějí pod značkou LadyCup nejenom kalíšky různých velikostí. Zapomínat nelze ani na to, že se nemusí jednat jenom o obyčejná transparentní nebo černý kalíšek, jelikož k dispozici je široká škála dalších originálních barev, jako je například modrá, ale také fialová, nebo červená či oranžová. Možností je více než dost.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)