Domovská stránka » Econea: LadyPad produkty

Econea: LadyPad produkty

by Radek

Jak už název značky LadyPad napovídá, soustředí se primárně na výrobu produktů, které jsou určené ženám. Je třeba říci, že jim mají pomáhat v situacích, kdy mají takzvaně své dny. Značka LadyPad se však nespecializuje na dnes tolik populární menstruační kalíšky, ale je tu pro ty ženy, které stále hledají klasickou ochranu. A to v podobě vložek. Právě ty společnost nabízí. Ale ze zcela jiných materiálů než jsou ty, které najdete v běžných drogeriích. U nich je problémem že doslova zamořují planetu, jelikož po každém použití se vytváří odpad. A právě to byl impuls k vytvoření této značky, kde je cílem množství produkovaného odpadu pokud možno efektivně a co nejvíce snižovat.

Unikátní složení s důrazem na ekologii

Klasické vložky jsou plné různých pro organismus, ale i pro přírodu nežádoucích látek. To byl také onen hlavní důvod, proč se společnost LadyPad rozhodla jít zcela jinou cestou. Takovou, kdy začne vytvářet vložky s důrazem na ekologii. Ty proto nejsou jednorázové, jelikož jsou vyráběné z látky. Ta je složena ze 70 procent z BIO bambusu a doplněna 30 procenty BIO bavlny. Právě díky této kombinaci je zajištěna nejenom ohleduplnost k přírodě, ale i ohleduplnost k ženám. A to v souvislosti s eliminací vzniku různých alergických reakcí, které by jinak mohly u klasických vložek nastat. Samozřejmostí jsou také pravidelné testy, které vylučují jakékoliv škodlivé látky.

Použití je snadné a odpovědné

Bavlněné menstruační vložky značky LadyPad se používají stejně, jako klasické. Jenom s tím rozdílem, že se po použití nevyhazují, ale jednoduše se v pračce vyperou a lze je používat znovu do kola. To má nejenom pozitivní význam pro planetu, ale také pro peněženku každé ženy, která nemusí pravidelně každý měsíc investovat do daných pomůcek. LadyPad aktuálně nabízí jak variantu s vkládací vložkou, tak samozřejmě i samostatné vkládací vložky, které je vhodné pořídit do zásoby a mít je k dispozici.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)