Domovská stránka » Econea: laSaponaria produkty

Econea: laSaponaria produkty

by Radek

Na začátku to bylo nadšení a snaha dělat věci jinak. Postupně začalo být jasné, že z prvních nápadů může vyrůst poměrně zajímavý byznys. A to se také stalo. Vznikla značka s názvem laSaponaria. Tu založila mladá dvojice, kterými Byl Luigi a Lucia. Ti se nejprve inspirovali v minulosti, starými návody a recepty, a poté je převedly do současnosti, kdy je kladen důraz především na ochranu planety a na eliminaci škodlivých látek v různých produktech. Tolik k hlavní charakteristice značky laSaponaria, která vám podle názvu může připadat jako firma vyrábějící saponáty a drogerii, ale tak to rozhodně není. Jsou to naopak produkty určené pro lidské tělo, které dominují.

Důraz na přírodní lokální suroviny

Výroba produktů laSaponaria má svá jasná pravidla. Patří mezi ně primárně to, že do žádného výrobku rozhodně nesmí patřit jakákoliv chemie. Všechny složky jsou výhradně přírodní, a to navíc s důrazem na používání lokálních surovin od místních lidí. Samozřejmostí je i to, že daní lidé za své produkty dostanou slušně zaplaceno a tak firma laSaponaria ukazuje, že si zakládá také na fair trade obchodu. Kvalitu produktů a firmy potvrzuje i to, že na jejich produkci nejsou využívány živočišné složky, stejně jako nelze zapomínat ani na to, že nejsou testovány na zvířatech. Unikátem je i fakt, že řada věcí je vyráběna tradičními technologiemi ručně.

Zaujme široké portfolio jednotlivých produktů

Není to jenom důraz na kvalitní složení bez chemie. Je to také důraz na to, aby jednotlivé produkty byly co možná nejúčinnější, aby se jednoduše aplikovaly, nebo aby z nich byla cítit ta vůně, která z nich má být cítit. Doplňme také, že výběr jednotlivých produktů je opravdu velmi bohatý. Značka laSaponaria aktuálně nabízí třeba sprchové gely, dále nabízí také vlasové oleje, ale třeba i repelenty, různé pro ochranu a výživu kůže, nebo též pleťové oleje. V oblast přírodní kosmetiky patří mezi velmi zajímavé a kvalitní producenty s širokým výběrem.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)