Domovská stránka » Econea: Lavera produkty

Econea: Lavera produkty

by Radek

Značka Lavera má svou domovinu v Německu, což už samo o sobě ukazuje na určitou kvalitu, které je s německými produkty spojená. Také nejde o žádnou mladou firmu, jelikož Lavera byla založena již v roce 1987 a už pár let po jejím vzniku se jednalo o celkem populárního výrobce kosmetiky. Dnes se nejedná o žádnou lokální společnost, ale jednu z několika velkých značek v segmentu bio kosmetiky. To jasně ukazuje zaměření značky. Jejím cílem je dodávat nejenom kvalitu, která skutečně prospěje, ale hlavně kvalitu, kde je kladen důraz také na to, z čeho jsou produkty složeny.

Výhradně jenom rostlinné ingredience

Unikátnost přístupu k výrobě je u značky Lavera znát na první pohled. Tím hlavním, čím se odlišuje od konkurence je rozhodně to, že na své produkty používá výhradně jenom rostlinné ingredience. A tím unikátnost nekončí, jelikož se jedná výhradně o věci, které pocházejí z ekologického zemědělství. Použití živočišných produktů je vyloučeno a tak je možné říci, že produkty firmy Lavera jsou určené i pro vegany. Další zajímavost je fakt, že 2/3 dodavatelů pochází z Evropy, čímž značka ukazuje, že klade důraz především na lokální zdroje a pokud to není nezbytně nutné, nepoptává produkty na druhé půlce světa.

Produktů je velké množství. Stačí si vybrat

To, že firma Lavera patří mezi největší producenty v oblasti ekologické kosmetiky dává tušit, že i portfolio jednotlivých produktů bude opravdu široké. Pokud bychom měli projít škálu produktů, je třeba zmínit, že od firmy Lavera lze koupit třeba sprchové gely a šampony, dále to jsou i ekologické deodoranty určené pro citlivou pleť, jsou to ale i zubní pasty, či produkty na slunění jak v podobě opalovacího mléka, tak mléka po opalování. K dispozici je ale třeba také balzám na rty a řada dalších věcí, které lze využít jak k péči o vaše tělo, tak k hygieně, stejně jako k jeho možné ochraně.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)