Domovská stránka » Econea: Lifefood produkty

Econea: Lifefood produkty

by Radek

Nejenom, že by měl člověk o sebe náležitě pečovat pomocí kvalitních produktů. Měl by také správně jíst. To se může podařit, pokud má k dispozici ten správný produkt. Tím jsou výrobky od značky Lifefood, která i když má anglický název, tak jde o ryze českého producente celé řady pochutin, které mají jedno společné. Základem je výroba v souladu se standardy raw stravy. Kdo klade důraz na tento styl stravování, ten má díky produktům Lifefood jistotu, že může svůj jídelníček něčím ozvláštnit, stejně jako si může také zamlsat.

Důraz na správnou přípravu a kvalitní suroviny

Značka Lifefood si zakládá nejenom na tom, že všechny její produkty jsou vyrobeny podle zásad raw stravy a toho, jaké technologické postupy a hlavně jaké teploty mohou být použity. Zapomínat nelze ani na to, že veškeré suroviny určené k výrobě jsou výhradně jenom v BIO kvalitě. Tím je zajištěno nejenom to, že lze získat maximum výživové hodnoty, ale i to, že do sebe člověk nedostává nic navíc v podobě různé chemie, která je používána v běžném zemědělství. Lifefood pravidelně hlídá nejenom kvalitu dodaných surovin, ale kontroluje i to, zda už při pěstování splňují požadavky na výslednou kvalitu a standardy, se kterými je samotná produkce spojena.

Složení bez zbytečných přidaných látek

Lidé z Lifefood se snaží také o to, aby jejich produkty neobsahovaly jakékoliv zbytečné přidané látky. Máme na mysli třeba rafinované cukry, stejně jako chemická sladidla, ale i různé konzervanty, aditiva, nebo různé chemické látky. Nic z toho v produktech od Lifefood rozhodně nečekejte. Naopak si můžete být jisti využitím třeba přírodních cukrů které se běžně vyskytují v ovoci, stejně jako je využíván třeba sirup z agáve, nebo přirozeně sladké datle. A jaké produkty lze ochutnat? Jsou to třeba různé druhy tyčinek, zajímavé a lahodné kuličky, nebo skvělé sušenky. To vše s jistotou různých zajímavých chutí, ale i s jistotou různých příchutí.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)