Domovská stránka » Econea: LilVil produkty

Econea: LilVil produkty

by Radek

Příběh značky LilVil se začal psát už ve chvíli, kdy se poznali dva mladí lidé, kterými je Lukáš a Míša. Ti jsou také zakladateli a právě ti brzy zjistili, že mají stejné pohledy na život, ale také stejné cíle. Netrvalo dlouho a rozhodli se, že své nápady začnou aktivně realizovat. Jejich filozofie je přitom velmi jednoduchá. Je postavena na míru a také lásce. Nejenom, že by se takto měli chovat lidé jeden k druhému. Jejich filozofie je spojena také s přírodou. A to jak se všemi živočichy, tak se všemi rostlinami. Jelikož Míša i Lukáš začali takto uvažovat dávno před tím než se poznali, bylo jasné, že i v rámci partnerského vztahu zvládnou vše velmi jednoduše a v podstatě bez jakýchkoliv problémů.

Nejenom oni dva. Rozhodli se svou filozofii šířit dál

Pro Míšu i Lukáše je ochrana přírody a také odpovědný život něco, co považují nejenom za správné, ale také za naprosto normální. Nijak se ve svých životech neomezují a přitom dokážou žít odpovědně k přírodě, kterou svým životem nijak nezatěžují ani nepoškozují. A právě o tento svůj přístup se mladý pár rozhodl podělit. A to se všemi, kteří by chtěli znát zajímavé tipy, tak i s těmi, kteří by chtěli žít odpovědně a v podstatě nevědí, jak na to.

Vznikla velmi zajímavá kniha

Nutno říci, že jejich kniha rozhodně není klasickým souhrnem rad a tipů, jak to v souvislosti s tímto tématem často bývá. Lukáš Vincour a Markéta Vincourová, kteří jsou společní autoři knihy a zakladatelé projektu LilVil přišli s unikátním nápadem napsat knihu formou zajímavého příběhu. A ten nadchne nejenom dospělé, ale rozhodně může přijít vhod také dětem. Právě vyprávěný příběh plně odráží filozofii obou z nich a ukazuje, jak by se měl člověk v dnešním světě chovat, pokud mu záleží na planetě, na které žije. Čtení je to velmi zajímavé.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)