Domovská stránka » Econea: LoofCo produkty

Econea: LoofCo produkty

by Radek

Značka LoofCo nabídne vše, co můžete potřebovat každý den v kuchyni. I tak by se dalo shrnout její zaměření a také portfolio produktů, se kterými přichází nejenom na náš trh. Značka LoofCo vznikla jako důsledek přemýšlení o tom, kolik různých plastů a dalších materiálů se dnes v kuchyni, ale i v domácnosti celkově nachází. Jsou to různé plastové kartáče a pomůcky, jsou to plastové houbičky, plastové imitace drátěnek a mnoho dalšího. Plast je přitom pro planetu velmi nebezpečným materiálem a tvorba dalšího odpadu rozhodně není správná. A tak se firma rozhodla nabízet odpovědným lidem alternativu.

Produkty z výhradně přírodního materiálu

Značka LoofCo jasně ukazuje, že se plastové materiály a různé chemické sloučeniny dají snadno nahradit něčím, co je čistě přírodní. Základem všech nabízených produktů této firmy je využití přírodní houby lufy. Nic přírodnějšího už být v podstatě nemůže. při její výrobě nejsou použity žádné chemické sloučeniny, žádná lepidla, žádné ropné deriváty, ani se nemusíte obávat plastů. Jde o čistě přírodní produkt se zajímavými fyzikálními vlastnostmi. Na dotek je tvrdá, ale jakmile se namočí, změkne a v tu chvíli nabídne mnohem lepší vlastnosti, než je tomu u běžně vyráběných houbiček z plastů a jiných složek.

Všestranné použití a dlouhá životnost

Samozřejmostí hub a houbiček LoofCo je také jejich všestranné použití. Jasně to potvrzuje i bohaté portfolio jednotlivých produktů. V nich je možné najít jak houbu určenou na všestranný úklid, tak třeba i tělovou houbu, stejně jako nelze zapomínat ani na houbičku na nádobí. K ní nabízí LoofCo také unikátní drátěnku vyrobenou z kokosové slupky. Kladem daných produktů je také jejich opravdu dlouhá životnost. Při standardním používání není nic výjimečného, že dané houby vydrží i 3 měsíce. Tedy více, než řada plastových alternativ. A jelikož jsou stoprocentně přírodní, není třeba se obávat toho, že by po jejich vyhození vznikl v přírodě nerozložitelný odpad.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)