Domovská stránka » Econea: Love Your Home produkty

Econea: Love Your Home produkty

by Radek

Náš současný svět začíná být bohužel tak trochu plný věcí, které nepotřebujeme, a odpadků, které produkujeme. Naštěstí si tuto smutnou skutečnost začíná stále více a více lidí uvědomovat, a tak zkoušejí žít jinak. Výsledkem jejich snahy je mít domov bez odpadů neboli zero waste. Mnoho inspirativních nápadů, jak zero waste pomalu ale jistě začlenit do svého života pochází z projektu s názvem Love Your Home, jehož zakladatelka je Češka Martina Kročilová.

Začněte žít jinak

Prvním krokem je obvykle omezení nakupování zbytečných věcí, jak do domácnosti, tak i oblečení či jídla, a samozřejmě třídění a recyklování. Dalším krokem může omezení používání jednorázových produktů. Možná si ani neuvědomujete, kolik jich ve svém běžném životě používáte, a jaké obrovské množství odpadu tak vlastně produkujete. Mezi klasický jednorázový odpad patří nejen PET lahve, igelitové sáčky a tašky, ale také třeba věc, kterou většina žen používá hned dvakrát denně, a za měsíc tak vyprodukují překvapivě velké množství tohoto odpadu – odličovací tamponky.

Odličte se ekologicky

Pokud chcete naší planetě ulevit od tohoto typu odpadu, řešení představují odličovací tamponky vyrobené z bambusového vlákna a bavlny, které lze používat opakovaně. Bambus v kombinaci s bavlnou je navíc velmi šetrný materiál, který je vhodný i pro lidi s citlivou pokožkou  či malé děti a navíc má skvělé antibakteriální a antialergické vlastnosti. Každý tamponek je ručně háčkován a tato háčkovaná struktura umožní pleť nejen dokonale vyčistit, ale i lehce promasírovat.

Méně odpadu doma i více místa na cestách

Používání ekologických odličovacích tamponků je velmi jednoduché. Tamponek stačí před každým použitím lehce navlhčit a pak na něj aplikovat odličovací přípravek. Po použití tamponek pokaždé přeperte v teplé vodě s trochou mýdla. Jednou za čas doporučujeme tamponky vyprat v pračce na šedesát stupňů, vhodné je tamponky prát v síťovaném pytlíku, abyste je poté lehce našli. Kolik takovýchto odličovacích tamponků se rozhodnete pořídit, je čistě na vás. Ekologické odličovací tamponky oceníte velmi i při cestování, protože zjistíte, že máte rázem více místa ve vaší kosmetické taštičce.

Přečtěte si můj příběh, proč jsem já sám začal používat podobné výrobky. Píšu tam o tom, že není třeba hned vše od podlahy změnit, péct si doma chleb, vařit si vlastní mýdlo nebo vyrábět svou vlastní zubní pastu, která nebude zamořovat životní prostředí. Malé krůčky znamenají třeba začít používat ekologickou tašku, kterou po každém nákupu nevyhodím nebo brát si s sebou opakovaně na nákupy ekologické pytlíky na ovoce.

Přestanete brát v supermarketu jejich igelitové pytlíky a už tím přírodě pomůžete. Změna musí přijít odspoda. To je mimochodem velmi podobné myšlence Dobrokávy, která začala tady v Brně. A to mě samotnému je velice blízké. A chci se o tyto myšlenky dělit dále.

Věřím, že změna musí přijít odspoda

Chci, aby moje domácnost byla šetrná k přírodě a podporovala udržitelnost, to znamená, abychom si tuto planetu sami nezničili. Zatím žádnou další nemáme. Rád vám poskytnu inspiraci k tomu udělat to samé:)